Darba grupa

21.11.2012 15:46
Izdrukāt:

NEPLP sadarbībā ar Biznesa augstskolu „Turība” rīko darba grupu „Žurnālistika kā ceturtā vara. Kāda ir žurnālistikas loma 21.gadsimtā?”

Nacionālā elektroniskā plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) sadarbībā ar biznesa augstskolu „Turība” no 22. līdz 23.novembrim rīko darba grupu „Žurnālistika kā ceturtā vara. Kāda ir žurnālistikas loma 21.gadsimtā?”. Darba grupa strādās gan Biznesa augstskolas „Turība” telpās Rīgā, Graudu ielā 68, gan NEPLP telpās Rīgā, Doma laukumā 8A.

Darba grupa tiek rīkota Zviedrijas Institūta atbalstītā sadarbības projekta „Mediji pārejā” ietvaros. Tas ir projekts akadēmiķiem un praktiķiem no Latvijas, Zviedrijas, Polijas, Krievijas un Ukrainas nolūkā veidot dialogu par kritiskiem jautājumiem, ar ko saskaras masu mediji un žurnālistika Baltijas jūras reģionā, kā arī veicināt zināšanu pārnesi žurnālistikas studijām un praksei.

No Latvijas puses darba grupu uzrunās četri pārstāvji. NEPLP priekšsēdētājs Ainārs Dimants runās par žurnālistikas kā ceturtās varas nozīmi sabiedrības un demokrātijas pastāvēšanā. Latvijas Žurnālistu asociācijas vadītāja un Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra Re:Baltica direktore Inga Spriņģe iepazīstinās ar Latvijas mediju un žurnālistikas pārejas perioda pieredzi. Savukārt NEPLP jaunā sabiedriskā elektroniskā medija izveides koncepcijas detalizācijas projekta vadītāja Zane Čulkstēna skaidros žurnālistikas kā ceturtās varas ietekmi uz sabiedrību, raugoties no jaunā Latvijas sabiedriskā elektroniskā medija perspektīvas. Latvijas Radio 4 redaktors Aleksejs Romanovs dalīsies Latvijas Radio 4 pieredzē, kādi ir līdzekļi žurnālistikas kā ceturtās varas aizsargāšanai.

Darba grupā piedalīsies mācībspēki un pētnieki no Biznesa augstskolas „Turība”, Upsalas un Sederternas universitātēm Zviedrijā, Vroclavas Universitātes Polijā, Sanktpēterburgas Valsts universitātes Krievijā un Sumu Valsts universitātes Ukrainā, kā arī praktizējoši žurnālisti. Projektu administrē Upsalas Universitātes Krievijas un Eirāzijas studiju centrs.

Interesentus lūdzam pieteikties, zvanot pa tālruni 67221848, vai elektroniski, rakstot uz e-pasta adresi sanita.blomniece@neplpadome.lv.

Programma

21. gadsmita pārmaiņas Baltijas jūras reģiona medijos