Elektronisko mediju radošais seminārs 2014

20.06.2014 15:10
Izdrukāt:

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 14. un 15. jūnijā, norisinājās Elektronisko mediju radošais seminārs, kurā piedalījās 63 mediju - reģionālo radio un televīziju pārstāvji. Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) organizētā semināra lielākais  uzsvars tika likts uz praktiskām nodarbībām pieredzējušu TV un radio profesionāļu vadībā.

Semināra pirmajā dienā darbojās piecas darba grupas, kuras vadīja mediju jomu profesionāļi. TV režisors Arvīds Babris stāstīja par režiju un stāsta veidošanu televīzijā. Biznesa augstskolas Turība asociētā profesore Ingrīda Veikša sniedza prezentāciju un veidoja diskusiju par autortiesībām. Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzējs un TV raidījumu operators Mikus Meirāns sniedza praktiskas nodarbības portreta intervijas gaismošanai. MTG TV lokāli ražotās produkcijas menedžere Elīna Jēkabsone veidoja diskusiju par televīzijas raidījuma producēšanu. Savukārt, Latvijas Radio kanāla “Pieci” vadītājs Kārlis Dagilis sadarbībā ar LR5 galveno satura redaktori Annu Platpīri un NEPLP locekli Daini Mjartānu vadīja praktisko semināru radio pārstāvjiem. Praktiskajās nodarbībās bija iespējams izmēģināt pārvietojamās televīzijas stacijas “VIDIKOM” sniegtās iespējas strādāt daudzkameru filmēšanas režīmā.

Otrajā semināra dienā dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar virtuālās televīzijas studijas “TriCaster” darbību. Tika analizēti radio darba grupas sagatavotie sižeti un notika tikšanās ar Latvijas Kultūras akadēmijas un RISEBA pārstāvjiem. 

  • “Seminārā piedalījos kā reģionālais radio korespondents. Kopā ar citiem jauniešiem veidojām radio sižetus par vietējo Meirānu pagastu. Tā bija unikāla pieredze ātri adaptēties nezināmā vidē un sastrādāties ar nepazīstamie cilvēkiem. Dažādās pieredze ļāva mums darbam pieiet radoši un gala rezultātu varēja dzirdēt arī radio ēterā. Lai arī pamatā darbojos radio grupā, izmantoju brīvos brīžus, lai apmeklētu arī citās apmācībās. Augstskolā esmu apguvis filmēšanas un gaismošanas pamatus, bet ne šādā līmenī. Ir labi mācīties no cilvēkiem kas māk labāk,” saka Vidzemes Augstskolas students Mārtiņš, kurš piedalījās “radio grupā.”
  • Cits semināra radio grupas dalībnieks Māris Portugālis (Radio NABA), novērtējot galvenos guvumus seminārā min trīs lietas:

1)      Padziļināta izpratne par TV operatoru un režisoru darba kvalitātes niansēm, praktiskie piemēri un meistarklases.

2)      Pieredzes apmaiņa ar kolēģiem un speciālistiem par aktualitātēm nozarē un specifiskām problēmām, kopīgu risinājumu meklēšana, kļūdu analīze, dalīšanās idejās un nākotnes perspektīvu apzināšanās.

3)      Jauni un noderīgi kontakti ar nozares pārstāvjiem no citiem medijiem un reģioniem.

  • “Ir gandarījums, ka NEPLP organizē seminārus, kuros elektronisko mediju nozares pārstāvji var iegūt reālu pieredzes apmaiņu un pilnveidoties profesionāli. Re:TV un Vidzemes televīzijas pārstāvji šajā seminārā pārrunāja ar nozares profesionāļiem jautājumus, kas saistīti ar TV kanāla satura pilnveidošanu, kā arī praktiskus pieredzes apmaiņas jautājumus, kas saistīti ar ikdienas TV darbu, t.i., autortiesību jautājumi, raidījumu producēšana, raidījumu režija, gaismošana u.c. Katram bija iespēja izvēlēties kurā darba grupā piedalīties un svarīgi, ka bija iespēja veikt praktiskus darbus TV profesionāļu vadībā. Es kā uzņēmuma vadītājs esmu pārliecināts, ka šāda veida kvalifikācijas celšanas semināri ievērojami uzlabos Latvijas elektronisko mediju kvalitāti, kas palielinās nacionālas mediju telpas konkurētspēju ar pašreiz salīdzinoši spēcīgākajiem ārzemju medijiem,” saka Ingemārs Vekteris, Vidzemes Televīzijas valdes priekšsēdētājs.
  • Latvijas Reģionālo televīziju asociācijas priekšsēdētājs Jānis Galviņš uzskata, ka “seminārs bija ļoti noderīgs, jo īpaši jaunajiem dalībniekiem iegūstot labu pieredzi. Šāda veida semināri ir ļoti labi, lai iepazītos ar jaunajiem darbiniekiem un apmainīties ar informāciju un personīgo pieredzi.”
  • NEPLP loceklis Ivars Zviedris: “Savulaik pats sāku apgūt filmēšanas mākslu šādos semināros, kurus tolaik organizēja Nacionālā radio un televīzijas padome. Esmu pārliecināts, ka no Ezerniekiem tika aizvestas jaunas prasmes un labas idejas. Nav arī mazsvarīgi, ka mediju ļaudis satiekas, dibina jaunus kontaktus un iegūst jaunus draugus. Uz to arī cerēju, semināru organizējot, un esmu pārliecināts, ka izdevās.”

Elektronisko mediju radošais seminārs fotogalerija