Reģionālo un vietējo televīziju seminārs 2016

05.12.2016 14:45
Izdrukāt:

 

Reģionālo un vietējo televīziju darbinieki diskutē par mediju nozares attīstību

Jau ceturto gadu pēc kārtas īpašā pieredzes apmaiņas seminārā tikās Latvijas reģionālo un vietējo televīziju darbinieki. Semināru organizēja Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), tā mērķis ir uzlabot televīziju veidoto sižetu kvalitāti. Seminārs notika 9. un 10. decembrī Kuldīgā, tajā piedalījās pārstāvji no reģionālajām televīzijām un mediju nozares eksperti.

Semināra dalībniekiem bija iespēja tikties ar NEPL padomes locekļiem, Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītāju Robertu Putni, Latvijas simtgades biroja vadītāju Lindu Pavļutu un simtgades biroja sabiedrisko attiecību vadītāja Lindu Pastari. Vairāki semināra dalībnieki kā galveno pasākuma guvumu uzsvēra iespēju tikties un uzdot jautājumus mediju politikas veidotājiem.

“Reģionālajām televīzijām ļoti svarīgi bija pirmo reizi satikties ar Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītāju Robertu Putni, lai diskutētu par mediju politikas pamatnostādnēm. Svarīgi, bija tas, ka tika apspriesti divi ļoti aktuāli jautājumi, pirmkārt, sabiedriskā pasūtījuma nodošana tikai sabiedriskajiem medijiem, otrs jautājums par mediju fonda izveidošanu un reģionālo mediju loma tajā,” norāda televīzijas Re:TV direktore Aiva Logina.

Arī Kurzemes televīzijas (Ventspils) valdes loceklis, direktors Aleksandrs Mirvis uzsver, ka tiešas tikšanās ar lēmumu pieņēmējiem mediju nozarē palīdz aktualizēt reģionālo mediju problēmjautājumus. “Labi, ka ir iespēja satikties ar amatpersonām un kolēģiem. Ikdienā tādas iespējas īsti nav. Seminārā varētu lielāku uzsveru likt uz izglītojošo daļu. Nāk jauni darbinieki, kuriem viss jāiemāca, šāds seminārs ir laba platforma šādām apmācībām.”

Semināra idejas autors, NEPL padomes loceklis Ivars Zviedris uzskata, ka reģionālo televīziju seminārs ir viena no tām tradīcijām, ko būtu svarīgi saglabāt arī jaunajai NEPL padomei (NEPLP pilnvaras beidzas 2017. gada februārī). “Reģionālo televīziju spēks ir vietējo aktualitāšu atspoguļošana, tas ir pieprasīts un unikāls saturs, un kopējā informācijas patēriņa tendenču kontekstā tieši šāds – ar konkrēto pilsētu un novadu saistīts – saturs kļūst aizvien būtiskāks,” uzsver I. Zviedris.

Ņemot vērā, ka reģionālo televīziju darbībā ir vērojamas nozīmīgas atšķirības izpratnē par sižetu veidošanu, par kvalitāti, kas bieži kļūst par šķērsli aktuāla satura nonākšanai pie plašāka skatītāju loka, seminārā ik gadu tiek iekļautas arī praktiskas nodarbības. Šogad semināra dalībnieki kopīgi veidoja Re:TV Vecgada programmas ierakstu.

 

 

REĢIONĀLO UN VIETĒJO TELEVĪZIJU SEMINĀRS

2016. gada 9.-10. decembris

Kuldīgā

PROGRAMMA

1.DIENA

PIEKTDIENA, 9. DECEMBRIS

11.30 – 12.30

Iebraukšana, reģistrācija, rīta kafija (Mākslas namā, 1905. gada ielā 6)

12.30 – 13.00

Semināra atklāšana

13.00 – 14.15

Tikšanās ar Latvijas simtgades biroja vadītāju Lindu Pavļutu

14.15 – 15.00

Pusdienas

15.00 – 17.00

Tikšanās ar Kultūras ministrijas mediju politikas nodaļas vadītāju Robertu Putni

17.00 – 18.00

Iekārtošanās viesnīcā, kafijas pauze (Jēkaba Sēta, Liepājas iela 36)

18.00 – 21.00

Praktiskais darbs. Re:TV Vecgada programmas ieraksta filmēšana (Kuldīgas kultūras centrā, Raiņa iela 21)

21.00 –

Vakariņas un neformālas sarunas

2.DIENA

SESTDIENA, 10. DECEMBRIS

9.00 – 10.00

Brokastis

10.00 – 13.00

NEPLP Monitoringa centrs par komerciālu paziņojumu izvietošanu programmās

13.00 – 14.00

Semināra noslēguma pusdienas

14.00 –

Mājupceļš