Seminārs „Viena valsts – divas mediju telpas?”

08.05.2013 10:15
Izdrukāt:

 Pirmdien, 20. maijā Marka Rotko mākslas centrā Daugavpilī Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) sadarbībā ar Konrāda Adenauera fondu rīko starptautisku mediju politikas semināru “Viena valsts – divas mediju telpas?”. Seminārā ar referātiem uzstāsies eksperti no Latvijas augstskolām un mediju organizācijām, kā arī viesi no Ukrainas. 

 NEPLP priekšsēdētājs Ainārs Dimants norāda: “Viena no NEPLP prioritātēm ir nacionālās informatīvās telpas veidošana Latvijā. Tomēr bieži var novērot, ka latviešu un krievu valodas mediju informatīvās telpas atšķiras būtiski un rodas iespaids, ka nedzīvojam vienā valstī. Tā ir nopietnas analīzes vērta parādība. Tādēļ sadarbībā ar Konrāda Adenauera fondu rīkojam šo semināru, kurā jautājums par divu mediju telpu pastāvēšanu tiks analizēts padziļināti un ar akadēmisku rūpību. Tāpēc iepazīsimies ar Ukrainas pieredzi, kur arī ir aktuāla lielās kaimiņvalsts autoritārās mediju sistēmas ietekme, kā arī pētīsim īpašo Latgales situāciju.”

Semināra starptautiskie viesi ir Mikola Kņažickis (Mikola Knjažickij), Ukrainas parlamenta (Verhovna Rada) Radio un televīzijas apakškomisijas priekšsēdētājs no Jūlijas Timošenko un Arsēnija Jaceņuka vadītās opozīcijas partijas „Bat’kivščina” un žurnālists Vitālijs Portņikovs (Vitalij Portnikov), neatkarīgās televīzijas TVi prezidents un galvenais redaktors.

Semināra referātu vidū ir „Mediji latviešu un krievu valodā. Vai plaisa ir pārvarama?” (Regīna Ločmele, Radio Retro FM, RISEBA), “Vai valoda ir šķērslis reģionālo radio programmu informatīvajos raidījumos?” (Andrejs Trokša, Radio Ef-Ei), „Masu mediji Latgalē. Kāda loma ir komunikācijai latgaliešu valodā?“ (Dainis Mjartāns, NEPLP), „Vai Latgale ir Latvijas mediju telpā?” (Dmitrijs Olehnovičs, Daugavpils Universitāte), „Filoloģiska un filozofiska apcere par ziņām” (prof. Dr. Valentīns Lukaševičs (Daugavpils Universitāte), „Latvijas divvalodīgā informācijas telpa“ (Aija Dulevska, NEPLP), „Trīs atšķirīgās žurnālistikas kultūras Latvijā” (prof. Dr. Ainārs Dimants, NEPLP, Biznesa augstskola “Turība”), kā arī socioloģiska pētījuma prezentācija „Mediju lietošanas paradumi Latgalē: NEPLP pasūtītā pētījuma galvenie rezultāti” (Aldis Pauliņš, Factum Group).  

Tāpat paredzēta paneļdiskusija „Vietējie un reģionālie mediji: attīstības iespējas Latgalē”, kurā piedalīsies NEPLP locekļi, žurnālisti un mediju pārstāvji – Anna Rancāne (Latgales Reģionālā Televīzija), Jeļena Pankeviča (Dautkom TV), Zigrīda Some (Latgales Laiks), Svetlana Gortovanova (Dautkom TV), Anna Rancāne (Latgales Reģionālā Televīzija), Jānis Vaivods (Vietējā Avīze), Valdis Labinskis (brīvais žurnālists).

Semināra programma

Aicinām iepazīties ar semināra prezentācijām:

Prof., Dr.phil. Ainārs Dimants "Trīs atšķirīgas žurnālistikas kultūras Latvijā"

Mg.sc.soc. Regīna Ločmele "Mediji latviešu un krievu valodā. Vai plaisa ir pārvarama?"

Aldis Pauliņš "Mediju lietošanas paradumu pētījums Latgales reģionā. Galvenie rezultāti"

Publikācijas par semināru:

http://lv.ejo-online.eu/2388/mediju-politika/viena-valsts-%E2%80%93-divas-mediju-telpas