Reģionālo un vietējo televīziju seminārs

09.08.2017 12:57
Izdrukāt:

2016

Reģionālo un vietējo televīziju darbinieki diskutē par mediju nozares attīstību

Jau ceturto gadu pēc kārtas īpašā pieredzes apmaiņas seminārā tikās Latvijas reģionālo un vietējo televīziju darbinieki. Semināru organizēja Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), tā mērķis ir uzlabot televīziju veidoto sižetu kvalitāti. Seminārs notika 9. un 10. decembrī Kuldīgā, tajā piedalījās pārstāvji no reģionālajām televīzijām un mediju nozares eksperti.

Semināra dalībniekiem bija iespēja tikties ar NEPL padomes locekļiem, Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītāju Robertu Putni, Latvijas simtgades biroja vadītāju Lindu Pavļutu un simtgades biroja sabiedrisko attiecību vadītāja Lindu Pastari. Vairāki semināra dalībnieki kā galveno pasākuma guvumu uzsvēra iespēju tikties un uzdot jautājumus mediju politikas veidotājiem.

“Reģionālajām televīzijām ļoti svarīgi bija pirmo reizi satikties ar Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītāju Robertu Putni, lai diskutētu par mediju politikas pamatnostādnēm. Svarīgi, bija tas, ka tika apspriesti divi ļoti aktuāli jautājumi, pirmkārt, sabiedriskā pasūtījuma nodošana tikai sabiedriskajiem medijiem, otrs jautājums par mediju fonda izveidošanu un reģionālo mediju loma tajā,” norāda televīzijas Re:TV direktore Aiva Logina.

Arī Kurzemes televīzijas (Ventspils) valdes loceklis, direktors Aleksandrs Mirvis uzsver, ka tiešas tikšanās ar lēmumu pieņēmējiem mediju nozarē palīdz aktualizēt reģionālo mediju problēmjautājumus. “Labi, ka ir iespēja satikties ar amatpersonām un kolēģiem. Ikdienā tādas iespējas īsti nav. Seminārā varētu lielāku uzsveru likt uz izglītojošo daļu. Nāk jauni darbinieki, kuriem viss jāiemāca, šāds seminārs ir laba platforma šādām apmācībām.”

Semināra idejas autors, NEPL padomes loceklis Ivars Zviedris uzskata, ka reģionālo televīziju seminārs ir viena no tām tradīcijām, ko būtu svarīgi saglabāt arī jaunajai NEPL padomei (NEPLP pilnvaras beidzas 2017. gada februārī). “Reģionālo televīziju spēks ir vietējo aktualitāšu atspoguļošana, tas ir pieprasīts un unikāls saturs, un kopējā informācijas patēriņa tendenču kontekstā tieši šāds – ar konkrēto pilsētu un novadu saistīts – saturs kļūst aizvien būtiskāks,” uzsver I. Zviedris.

Ņemot vērā, ka reģionālo televīziju darbībā ir vērojamas nozīmīgas atšķirības izpratnē par sižetu veidošanu, par kvalitāti, kas bieži kļūst par šķērsli aktuāla satura nonākšanai pie plašāka skatītāju loka, seminārā ik gadu tiek iekļautas arī praktiskas nodarbības. Šogad semināra dalībnieki kopīgi veidoja Re:TV Vecgada programmas ierakstu.

 

 

REĢIONĀLO UN VIETĒJO TELEVĪZIJU SEMINĀRS

2016. gada 9.-10. decembris

Kuldīgā

PROGRAMMA

1.DIENA

PIEKTDIENA, 9. DECEMBRIS

11.30 – 12.30

Iebraukšana, reģistrācija, rīta kafija (Mākslas namā, 1905. gada ielā 6)

12.30 – 13.00

Semināra atklāšana

13.00 – 14.15

Tikšanās ar Latvijas simtgades biroja vadītāju Lindu Pavļutu

14.15 – 15.00

Pusdienas

15.00 – 17.00

Tikšanās ar Kultūras ministrijas mediju politikas nodaļas vadītāju Robertu Putni

17.00 – 18.00

Iekārtošanās viesnīcā, kafijas pauze (Jēkaba Sēta, Liepājas iela 36)

18.00 – 21.00

Praktiskais darbs. Re:TV Vecgada programmas ieraksta filmēšana (Kuldīgas kultūras centrā, Raiņa iela 21)

21.00 –

Vakariņas un neformālas sarunas

2.DIENA

SESTDIENA, 10. DECEMBRIS

9.00 – 10.00

Brokastis

10.00 – 13.00

NEPLP Monitoringa centrs par komerciālu paziņojumu izvietošanu programmās

13.00 – 14.00

Semināra noslēguma pusdienas

14.00 –

Mājupceļš

2015

Reģionālās televīzijas apspriež satura kvalitātes uzlabošanas iespējas      

21. un 22. novembrī, norisinājās Reģionālo un vietējo televīziju seminārs, kurā piedalījās 50 televīziju pārstāvji no deviņām reģionālām televīzijām, divām studentu televīzijām un producentu grupām. Semināru organizēja Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) sadarbībā ar Reģionālo televīziju asociāciju un Re:TV. Semināra mērķis – apspriest reģionālo un vietējo televīziju veidoto sižetu kvalitāti un kopīgi nonākt pie konkrētiem risinājumiem satura uzlabošanai.

Semināra pirmā diena sākās ar Latgales, Zemgales, Vidusdaugavas, Vidzemes un Kurzemes reģionālo televīziju sagatavoto analītisko sižetu analīzi. Darbus vērtēja mediju jomas profesionāļi – Komunikoloģisko pētījumu centra pārstāvis Aleksandrs Mirlins, televīzijas režisore Dita Torstere, LTV Ziņu dienesta raidījumu vadītāja un ziņu producente Sandra Zviedre un filmu producents Bruno Aščuks.

Pirmās dienas noslēgumā TV operatoriem bija iespēja izmēģināt savas prasmes strādājot daudzkameru filmēšanas režīmā. Semināra otrajā dienā, tā dalībnieki apmeklēja Re:TV studiju, kur notika montāžas režisora Pētera Sudakova lekcija par skaņas un montāžas programmām.

Reģionālo televīziju asociācijas valdes priekšsēdētājs Jānis Galviņš pēc pasākuma uzsvēra, ka semināra dalībnieku veikums šoreiz saņēma īpaši profesionālu un dziļu vērtējumu no piesaistītajiem ekspertiem.

NEPL padomes loceklis I.Zviedris: “Vietējo un reģionālo televīziju piedāvātā satura reitingi LTV un RE:TV kanālos, liecina par to, ka šāds saturs Latvijas iedzīvotājiem ir vajadzīgs. Taču, strādājot ar mazajām televīzijām, esmu sapratis, ka ir iespēja ar esošo spēles noteikumu ietvaros darbu uzlabot. Tas arī bija semināra galvenais mērķis, kurš pateicoties pašu televīziju atsaucībai un sadarbībai ar ekspertiem tika realizēts sekmīgi.”

Šādu semināru NEPLP organizē jau trešo gadu pēc kārtas.

       Reģionālo televīziju asociācija

 

REĢIONĀLO UN VIETĒJO TELEVĪZIJU

SEMINĀRS

2015. gada 21-22.novembris

Viesu nams “Brūtes”, Mūrmuižas pagasts

 PROGRAMMA

1.DIENA

SESTDIENA, 21. NOVEMBRIS

11.00 – 12.00

Iebraukšana, reģistrācija...

12.00 – 14.00

Sagatavoto darbu analīze

Eksperti: Aelksandrs Mirlins, Dita Torstere, Bruno Aščuks, Sandra Zviedre

14.00. – 15.00

Re:TV jaunā programmu tīkla analīze

Eksperte: Dita Torstere

15.00. – 16.00

Pusdienas

16.00. – 17.15

“Novadu ziņu” analīze

Eksperte: Sandra Zviedre

17.15 – 18.00

Kafijas pauze

18.00 – 21.00

Praktisks darbs daudzkameru filmēšanas režīmā. Re:TV jaungada "Mākoņu karnevāla" filmēšana ar muzikantu grupu "Mākoņstūmēji".

21.00 – …

Vakariņas un neformālas sarunas saviesīgā gaisotnē

2.DIENA

SVĒTDIENA, 22.NOVEMBRIS

10.00 – 11.00

Brokastis

11.0012.00

TV tehnika, montāžas programmu savietojamība, video failu formāti, skaņas apstrāde. Pētera Sudakova konsultācija par tehniskajiem jautājumiem.

12.00

Izbraukšana uz Re:TV studiju Valmierā

12.00 – 14.30

Praktiskas moderatora, operatora, gaismotāja, režisora un žurnālista darbības Re:TV studijā

14.30 – 15.00

Semināra darba kopsavilkums

15.00 -

Mājupceļš

 

2014

14. un 15. jūnijā, norisinājās Elektronisko mediju radošais seminārs, kurā piedalījās 63 mediju - reģionālo radio un televīziju pārstāvji. Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) organizētā semināra lielākais  uzsvars tika likts uz praktiskām nodarbībām pieredzējušu TV un radio profesionāļu vadībā.

Semināra pirmajā dienā darbojās piecas darba grupas, kuras vadīja mediju jomu profesionāļi. TV režisors Arvīds Babris stāstīja par režiju un stāsta veidošanu televīzijā. Biznesa augstskolas Turība asociētā profesore Ingrīda Veikša sniedza prezentāciju un veidoja diskusiju par autortiesībām. Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzējs un TV raidījumu operators Mikus Meirāns sniedza praktiskas nodarbības portreta intervijas gaismošanai. MTG TV lokāli ražotās produkcijas menedžere Elīna Jēkabsone veidoja diskusiju par televīzijas raidījuma producēšanu. Savukārt, Latvijas Radio kanāla “Pieci” vadītājs Kārlis Dagilis sadarbībā ar LR5 galveno satura redaktori Annu Platpīri un NEPLP locekli Daini Mjartānu vadīja praktisko semināru radio pārstāvjiem. Praktiskajās nodarbībās bija iespējams izmēģināt pārvietojamās televīzijas stacijas “VIDIKOM” sniegtās iespējas strādāt daudzkameru filmēšanas režīmā.

Otrajā semināra dienā dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar virtuālās televīzijas studijas “TriCaster” darbību. Tika analizēti radio darba grupas sagatavotie sižeti un notika tikšanās ar Latvijas Kultūras akadēmijas un RISEBA pārstāvjiem. 

  • “Seminārā piedalījos kā reģionālais radio korespondents. Kopā ar citiem jauniešiem veidojām radio sižetus par vietējo Meirānu pagastu. Tā bija unikāla pieredze ātri adaptēties nezināmā vidē un sastrādāties ar nepazīstamie cilvēkiem. Dažādās pieredze ļāva mums darbam pieiet radoši un gala rezultātu varēja dzirdēt arī radio ēterā. Lai arī pamatā darbojos radio grupā, izmantoju brīvos brīžus, lai apmeklētu arī citās apmācībās. Augstskolā esmu apguvis filmēšanas un gaismošanas pamatus, bet ne šādā līmenī. Ir labi mācīties no cilvēkiem kas māk labāk,” saka Vidzemes Augstskolas students Mārtiņš, kurš piedalījās “radio grupā.”
  • Cits semināra radio grupas dalībnieks Māris Portugālis (Radio NABA), novērtējot galvenos guvumus seminārā min trīs lietas:

1)      Padziļināta izpratne par TV operatoru un režisoru darba kvalitātes niansēm, praktiskie piemēri un meistarklases.

2)      Pieredzes apmaiņa ar kolēģiem un speciālistiem par aktualitātēm nozarē un specifiskām problēmām, kopīgu risinājumu meklēšana, kļūdu analīze, dalīšanās idejās un nākotnes perspektīvu apzināšanās.

3)      Jauni un noderīgi kontakti ar nozares pārstāvjiem no citiem medijiem un reģioniem.

  • “Ir gandarījums, ka NEPLP organizē seminārus, kuros elektronisko mediju nozares pārstāvji var iegūt reālu pieredzes apmaiņu un pilnveidoties profesionāli. Re:TV un Vidzemes televīzijas pārstāvji šajā seminārā pārrunāja ar nozares profesionāļiem jautājumus, kas saistīti ar TV kanāla satura pilnveidošanu, kā arī praktiskus pieredzes apmaiņas jautājumus, kas saistīti ar ikdienas TV darbu, t.i., autortiesību jautājumi, raidījumu producēšana, raidījumu režija, gaismošana u.c. Katram bija iespēja izvēlēties kurā darba grupā piedalīties un svarīgi, ka bija iespēja veikt praktiskus darbus TV profesionāļu vadībā. Es kā uzņēmuma vadītājs esmu pārliecināts, ka šāda veida kvalifikācijas celšanas semināri ievērojami uzlabos Latvijas elektronisko mediju kvalitāti, kas palielinās nacionālas mediju telpas konkurētspēju ar pašreiz salīdzinoši spēcīgākajiem ārzemju medijiem,” saka Ingemārs Vekteris, Vidzemes Televīzijas valdes priekšsēdētājs.
  • Latvijas Reģionālo televīziju asociācijas priekšsēdētājs Jānis Galviņš uzskata, ka “seminārs bija ļoti noderīgs, jo īpaši jaunajiem dalībniekiem iegūstot labu pieredzi. Šāda veida semināri ir ļoti labi, lai iepazītos ar jaunajiem darbiniekiem un apmainīties ar informāciju un personīgo pieredzi.”
  • NEPLP loceklis Ivars Zviedris: “Savulaik pats sāku apgūt filmēšanas mākslu šādos semināros, kurus tolaik organizēja Nacionālā radio un televīzijas padome. Esmu pārliecināts, ka no Ezerniekiem tika aizvestas jaunas prasmes un labas idejas. Nav arī mazsvarīgi, ka mediju ļaudis satiekas, dibina jaunus kontaktus un iegūst jaunus draugus. Uz to arī cerēju, semināru organizējot, un esmu pārliecināts, ka izdevās.”

Elektronisko mediju radošais seminārs fotogalerija