2013

03.08.2017 14:06
Izdrukāt:

Radio un televīzijas diena 2013

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) rīkotā pirmā Radio un televīzijas diena ir noslēgusies ar Celmlauža balvas pasniegšanu, kas tika piešķirta Latvijas reģionālo un vietējo televīziju kanālam "Re: TV". Šis kanāls, kas pieejams Latvijas un ārvalstu auditorijai internetā, ir piemērs inovācijai mediju jomā, ko turpmāk ik gadu apliecinās Celmlauža balva.

NEPLP loceklis Ivars Zviedris norāda: "Šogad Radio un televīzijas dienā notika gan mediju kritikas un pētniecības konference, gan Celmlauža balvas pasniegšana par izcilāko veikumu mediju darbā un žurnālistikā. Laureāts "Re: TV" ir lielisks piemērs tam, kā reģionālo un vietējo televīziju kopdarbībā, izmantojot moderno tehnoloģiju un interneta iespējas, iespējams sasniegt jaunas auditorijas un radīt inovāciju mediju darbā. Aicinu ikvienu cilvēku apmeklēt www.retv.lv mājaslapu, lai par to pārliecinātos. "RE: Tv" rīcībā uz gadu ir nodota mākslinieku Kristapa Epnera un Gintera Krumholca veidotā balva, kas, ceru, pievērsīs papildu uzmanību šim lieliskajam kanālam."

NEPLP izsaka pateicību Radio un televīzijas dienas partneriem -  Gētes institūtam, Francijas institūtam Latvijā, Latvijas Universitātei un Rīgas Stradiņa universitātei!

Kā ziņots, ar Radio un televīzijas dienu NEPLP vēlas sekmēt mediju darba un žurnālistikas attīstību Latvijā un sniegt ieguldījumu modernas nacionālās informatīvās telpas veidošanā. NEPLP uzsver, ka neatkarīgi mediji un izcila žurnālistika ir Latvijas demokrātijas stūrakmens. Radio un televīzijas diena, kā arī Celmlauža balvas piešķiršana turpmāk notiks katru gadu.

Aicinām Jūs iepazīties ar Radio un televīzijas dienas ietvaros demonstrētajām prezentācijām:

TV 2012. Modes vārds - konverģence (Anda Rožukalne, Rīgas Stradiņa universitāte)

Radio Latvijā 2012 (Sergejs Kruks, Rīgas Stradiņa universitāte)

Sabiedriskie mediji un ārzemēs dzīvojošo latviešu auditorijas sasniegšana: auditorijas vajadzības (Jana Hmeļņicka, Latvijas Universitāte)

Latvijas Televīzijas 'prime time' programmas izvērtēšana: plānošana un efektivitāte (Agrita Alkšere, Latvijas Universitāte)

Žurnālistu aptauja par bērniem un medijiem (Ilze Olšteina, Rīgas Stradiņa universitāte)

Reģionālo un vietējo televīziju niša nacionālā mediju vidē: Latvijas situācijas analīze (Kristīne Putinceva, Latvijas Universitāte)

Viedoklis par pētījumiem par elektronisko mediju tehnoloģiju attīstību Latvijā līdz 2017.gadam (Bruno Žuga, Atis Kapenieks, Rīgas Tehniskā universitāte)

Lasījumi:  

Televīzija 2012. Pasaulē un Latvijā. Konverģence, diverģence, intermedialitāte. (Anda Rožukalne, dr.sc.soc., RSU Komunikācijas studiju katedras vadītāja)

Radio Latvijā 2012 (Sergejs Kruks)

Interesantas saites:

A.Rožukalne. Konverģences nacionālās pazīmes Latvijas televīzijās. http://lv.ejo-online.eu/2334/jaunie-mediji-web-2-0/konvergences-nacionalas-pazimes-latvijas-televizijas

 

Celmlauža balva

Celmlauža balva tiek piešķirta par radošu inovāciju Latvijas elektronisko plašsaziņas līdzekļu darbības jomā iepriekšējā gadā. Balvu var piešķirt Latvijā reģistrētam elektroniskajam plašsaziņas līdzeklim, neatkarīgajam producentam vai individuālam pretendentam.

Ierosinājumus NEPLP par balvas pretendentiem var iesniegt jebkura persona, nosūtot tos elektroniski uz e-pasta adresi neplpadome@neplpadome.lv līdz šī gada 7.aprīlim.

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes ikgadējās elektroniskās plašsaziņas radošuma balvas - Celmlauža balvas - piešķiršanas nolikums.

 

NEPLP aizsāk Radio un televīzijas dienas tradīciju

Neatkarīgi mediji un izcila žurnālistika ir Latvijas demokrātijas stūrakmens. Spēcīga nacionālā informatīvā telpa nav iedomājama bez profesionāla mediju darba novērtējuma un kritikas, kā arī izcilību apbalvošanas medijos un žurnālistikā. Tādēļ NEPLP uzsāk ikgadēju Radio un televīzijas dienas sarīkojumu, kas ietver gan mediju kritikas un pētniecības konferenci, gan Celmlauža balvu par izcilāko veikumu mediju darbā un žurnālistikā. Ar Radio un televīzijas dienu NEPLP vēlas sekmēt mediju darba un žurnālistikas attīstību Latvijā un sniegt ieguldījumu modernas nacionālās informatīvās telpas veidošanā.

Pirmā Radio un mediju dienas konference notiks 12.aprīlī Gētes institūtā, Torņa ielā 1, Rīgā. Programmu skatīt pielikumā.

NEPLP Radio un televīzijas dienu rīko sadarbībā ar Gētes institūtu, Francijas institūtu Latvijā, Latvijas Universitāti, Rīgas Stradiņa universitāti un Latvijas Kultūras akadēmiju. 

 

RADIO UN TELEVĪZIJAS DIENA

Gētes institūts, Torņa iela 1, Rīga

 2013.gada 12.aprīlis

 

PROGRAMMA

 

Dalībnieku reģistrācija no pulksten 12.30.

 

Moderators Ainārs Dimants

13.00 – 14.45

Sarīkojuma atklāšana

Ulrihs Everdings, Gētes institūta Latvijā direktors

Elektroniskās plašsaziņas radošuma balvas – Celmlauža balvas – pasniegšana. Balva par nozīmīgāko inovāciju TV un radio jomā 2012.gadā.

Ainārs Dimants, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome

TV 2012

Anda Rožukalne, Rīgas Stradiņa universitāte

Radio 2012

Sergejs Kruks, Rīgas Stradiņa universitāte

14.45 – 15.00

Pauze

 

Moderators Gints Grūbe

15.00 – 16.30

Sabiedriskie mediji un ārzemēs dzīvojošo latviešu auditorijas sasniegšana: auditorijas vajadzības

Jana Hmeļņicka, Latvijas Universitāte

Latvijas Televīzijas ‘prime time’ programmas izvērtēšana: plānošana un efektivitāte

Agrita Alkšere, Latvijas Universitāte

Žurnālistu aptauja par bērniem un medijiem

Ilze Olšteina, Rīgas Stradiņa universitāte

Reģionālo un vietējo televīziju niša nacionālā mediju vidē: Latvijas situācijas analīze

Kristīna Putinceva, Latvijas Universitāte

Viedoklis par pētījumiem par elektronisko mediju tehnoloģiju attīstību Latvijā līdz 2017.gadam

Bruno Žuga, Atis Kapenieks, Rīgas Tehniskā universitāte

16.30 – 17.00

Pārtraukums

17.00 – 18.45

Nikolasa Filibēra (Nicolas Philibert) dokumentālās filmas „La maison de la radio” demonstrēšana „Kino Splendid Palace” Lielajā zālē (Elizabetes ielā 61, Rīgā); ar Francijas institūta Latvijā atbalstu filmai tiek nodrošināts sinhronais tulkojums latviešu valodā

Pieteikšanās Radio un televīzijas dienas konferencei, zvanot pa tālruni 67221848 vai rakstot uz e-pastu Sanita.Blomniece@neplpadome.lv.