Apstiprina vadlīnijas LR 2017. gada sabiedriskajam pasūtījumam

15.09.2016 14:02
Izdrukāt:

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 15. septembra sēdē apstiprināja valsts SIA „Latvijas Radio“ (LR) 2017. gada sabiedriskā pasūtījuma gada plāna veidošanas vadlīnijas. Programmu griezumā NEPLP identificē virkni uzdevumu un ieteikumu LR, kas skar ziņu un informatīvi analītiskā satura, mākslas un kultūras satura, bērnu un jauniešu satura un izklaides/ mūzikas satura veidošanu.

„NEPLP izstrādātās vadlīnijas ir pamats sabiedriskā pasūtījuma gada plāna izveidei. Viena no prioritātēm, kam LR jāpievērš uzmanība ir formu, žanru un platformu dažādības attīstība, lai veicinātu atgriezenisko saikni ar sabiedrību un klausītāju, ņemot vērā auditorijas paradumus un to maiņu. NEPLP vadlīnijās sniedz virkni ieteikumu šī mērķa sasniegšanai, tostarp, nākamajā gadā sadarbībā ar Latvijas televīziju (LTV) ir jāuzsāk multimediju studijas darbība,” norāda NEPL padomes loceklis Dainis Mjartāns.

Kā viens no prioritārajiem uzdevumiem sabiedriskā pasūtījuma īstenošanai 2017. gadā vadlīnijās noteikta LR multimediju studijas darbības īstenošana sadarbībā ar LTV un LR Latgales multimediju studijas attīstīšana,paplašinot studijas satura integrāciju LR programmās, sabiedrisko mediju portālā Lsm.lv, kā arī nodrošinot audio un video satura integrāciju citās platformās internetā un sociālās tīklošanas vietās.

Vadlīnijās ieteikts attīstīt LR Latgales reģionālās multimediju studijas darbību LR auditorijas palielināšanai Latgales apraides zonā, izvērtēt un ieviest LR programmā Latgales “reģionālo logu”.

NEPLP uzdod LR sabiedriskā pasūtījuma ietvaros nodrošināt saturiski līdzvērtīgu visu valsts novadu un reģionu sabiedriski politisko, sociālo un kultūras procesu izgaismošanu, turpinot palielināt reģionālā satura īpatsvaru un stiprinot reģionālo korespondentu tīklu. LR jāveicina ierakstu atskaņotāja izvietošana (embed) citos avotos, lai paplašinātu satura patērētāju loku, jāiekļauj diasporas latviešu kultūras un sociālekonomiskās tematika un jāpaplašina ārpolitikas analītiskā satura apjoms, kā arī jāizvērtē atsevišķu raidījumu pozicionējums LR programmās pēc auditorijas sasniedzamības.

LR jānodrošina LR5 programmas saturisko attīstību jauniešu mērķauditorijas sasniegšanai, vadoties pēc mērķauditorijas izpētes (fokusa grupas) iegūtajiem datiem, jāpilnveido LR programmu muzikālais noformējums, veicinot kvalitatīvas latviešu un Latvijā tapušas mūzikas atspoguļojumu, jāuzsāk LR multimediju tiešraides studijas darbību, nodrošinot vizuāli augstvērtīgu radio saturu video formātā. LR uzdots sadarboties ar LTV televīzijas satura radīšanā, kā arī veicināt LR un LTV ziņu un informatīvi analītisko raidījumu krievu valodā veidotāju pieredzes apmaiņu un sadarbību.