Apsveicam! Velta Puriņa, Maija Streiča, Mirdza Tupiņa un Edvīns Dāvidsons saņem Triju Zvaigžņu ordeni

03.05.2018 13:58
Izdrukāt:

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) sveic žurnālisti Veltu Puriņu un ilggadējos Latvijas Televīzijas (LTV) žurnālistus Maiju Streiču, Mirdzu Tupiņu un Edvīnu Dāvidsonu ar Triju Zvaigžņu ordeņa saņemšanu.

Veltas Puriņas darbs televīzijas studijā Augusta puča laikā, kad omonieši centās ieņemt Latvijas Televīziju, ir viena no spilgtākajām Atmodas laika atmiņām televīzijas skatītājiem. Tagad viņa ik dienu redzama Rīga TV24, vadot raidījumu „Dienas personība”.  Starp daudzām citām spožām televīzijas personībām viņa spilgti izceļas ar savu šarmu un profesionalitāti.

Maija Streiča (Maija Migla) ir viena no pazīstamākajām un skatītāju iemīļotākajām televīzijas personībām, kuras reportāžas no Latvijas laukiem ik vakaru gaida „LTV Panorāmas” skatītāji jau daudzu gadu garumā.

LTV leģenda Mirdza Tupiņa jau sākot no 1966. gada savu mūžu ir veltījusi televīzijas žurnālistikai. Vairāk nekā 30 gadus Mirdza Tupiņa ir vēstījusi skatītājiem par sadzīviskām aktualitātēm. Darīt labi un darīt labu – tie ir noteikumi, pret kuriem viņa nekad nav pieļāvusi kompromisus.

Edvīns Dāvidsons Latvijas Televīzijā ir nostrādājis vairākas desmitgades. Un, lai gan lielai skatītāju daļai viņš saistās ar sporta ziņām, iesākumā žurnālists veidoja arī sižetus par rūpniecību. Dāvidsons ir bijis liecinieks dažādu tehnoloģiju nomaiņai, bet arvien saglabājis patiesu interesi par sportu un tā nepārtraukto dažādību. Viņa veidotās reportāžas no sporta „karstajiem punktiem” vienmēr bija skatītāju gaidītas.

Latvijas valsts augstāko apbalvojumu Veltai Puriņai, Maijai Streičai, Mirdzai Tupiņai un Edvīnam Dāvidsonam dienu pirms Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas gadadienas – 3. maijā – pasniegs Latvijas Republikas prezidents Raimonds Vējonis.