Eksperti diskutē par žurnālistikas kvalitātes stiprināšanu

24.05.2017 17:05
Izdrukāt:

Trešdien, 24. maijā Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) aizsāka mediju ekspertu diskusiju ciklu ar mērķi veidot un stiprināt kvalitatīvu žurnālistiku un vērstu uzmanību mediju pratības jautājumiem.

Pirmajā diskusijā piedalījās Sabiedriskās konsultatīvās padomes (SKP) locekļi, mediju pārstāvji, nozares profesionāļi un dažādu institūciju pārstāvji, kuri kopā ar uzaicinātajiem ekspertiem analizēja informācijas atspoguļojumu sabiedriskajos medijos un mediju pozicionējumu. Diskusijā kā eksperti uzstājās, mediju eksperte, SKP locekle Ingrīda Brigita Strode, LU Sociālo zinātņu fakultātes pasniedzējs Rolands Tjarve, Valsts Policijas sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Sigita Pildava, Vidzemes augstskolas docents Jānis Buholcs, Latvijas Republikas Tiesībsarga Bērnu tiesību nodaļas vadītāja Laila Grāvere, portāla lsm.lv galvenā redaktore Marta Cerava un Baltijas Mediju izcilības centra izpilddirektore Rita Ruduša.

Diskusijas laikā eksperti sniedza viedokli par sižetiem sabiedriskā pasūtījuma ietvaros, kas bijuši par pamatu krasi atšķirīgiem vērtējumiem, vai pat sūdzībām. Eksperti diskutēja par to, kā informācija medijos tiek interpretēta un kurš šo interpretāciju nosaka. R. Ruduša uzsvēra, ka ziņu sižetos nepieciešama līdzsvarota un faktos balstīta informācija, savukārt VSIA “Latvijas Televīzija” (LTV) žurnālists Guntis Bojārs norādīja, ka emocijas nevar gūt virsroku pār faktiem. Latvijas Republikas Tiesībsarga Bērnu tiesību nodaļas vadītāja L. Grāvere un Valsts Policijas sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja S. Pildava uzsvēra mediju atbildību, atspoguļojot jūtīgas tēmas, īpaši bērnu tiesību jautājumos. Turpinājumā R. Tjarve norādīja, ka galvenā atbildība gulstas nevis uz žurnālistiem, bet gan redaktoriem. Diskusijas eksperti atzīmēja būtisko ieguldījumu LTV projekta “Tautas Panorāma” izveidē, akcentējot satura mijiedarbību dažādās sabiedrisko mediju platformās.

Latvijas mediju politikas pamatnostādnēs 2016.-2020. gadam plānots izveidot mediju ombudu. NEPLP stingri atbalsta, ka mediju ombuds ir nepieciešams. Kamēr esam ceļā uz tā izveidi, NEPLP organizēs diskusijas, aktualizējot jautājumus par žurnālistikas izaicinājumiem elektroniskajos medijos.

Diskusijas ieraksts