Informācija par NEPLP 16.maija sēdi

17.05.2017 13:05
Izdrukāt:

NEPLP izsludina konkursu par jaunu multimediālās mūsdienu latviešu aktuālās populārās mūzikas platformas izveidošanu

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 16. maija sēdē apstiprināja konkursa nolikumu un izsludināja konkursu komerciālajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem par multimediālās mūsdienu latviešu aktuālās populārās mūzikas platformas izveidošanu 2017.gadā.

Konkursa ietvaros nepieciešams radīt un izstrādāt multimediālu mūsdienu latviešu aktuālās populārās mūzikas platformu, kas kalpotu par vietni Latvijas mūziķiem, klausītājiem, mūzikas industrijas profesionāļiem, izdevējiem, koncertu un festivālu organizatoriem un personām, kuras ir ieinteresētas latviešu mūzikas attīstībā. Platformas mērķis ir veicināt vietējās mūzikas popularitāti Latvijā un panākt mijiedarbību starp interesentu grupām. Platformā ikvienam interesentam būs iespēja iepazīties un gūt priekštatu par Latvijā radītu populāro mūziku,  saņemt informāciju par dažādu žanru izpildītājiem, viņu muzikālo daiļradi un citām Latvijas mūzikas industrijas aktualitātēm.

Plānotais konkursa finansējums ir 130 tūkstoši eiro. Konkursa pretendenti savus pieteikumus  varēs iesniegt līdz 2017.gada 19.jūnijam. Multimediālās mūsdienu latviešu aktuālās populārās mūzikas platformai darbība jāuzsāk līdz šī gada beigām.

Konkursa nolikums

Par reģionālās apraides atļaujas izsniegšanu

Padome vienbalsīgi nolēma izsniegt jaunu apraides atļauju elektroniskajam plašsaziņas līdzeklim SIA “Valmieras TV”, kam  beidzies izsniegtās apraides atļaujas termiņš. Likums paredz šādos gadījumos jaunu apraides atļauju izsniegt bez konkursa. SIA “Valmieras TV” gatavo raidījumus par Vidzemes novadiem un izplata to iedzīvotājiem pieprasītās televīzijas platformās – virszemes apraidē, kabeļtelevīzijā un internetā.

Apstiprina komerctelevīziju sabiedriskā pasūtījuma izpildi aprīlī

NEPLP 16.maija sēdē apstiprināja televīziju Re:TV (SIA „Vidzemes Televīzija”) un Rīga TV24 (AS „TV Latvija“) saistību izpildi šā gada aprīlī. NEPLP iepazinās ar televīziju iesniegtajiem finanšu dokumentiem un atskaitēm par sabiedriskā pasūtījuma izpildi.

Re:TV sabiedriskā pasūtījuma ietvaros aprīlī izveidojusi desmit raidījumus „Latvijas stāsti. Personības“, piecus raidījumus  „Nedēļa Latvijā“ un divus raidījumus “100 recepšu Latvijā” (sabiedriskā pasūtījuma apjoms – 36 744,07 eiro).

Rīga TV24 šā gada aprīlī sabiedriskā pasūtījuma ietvaros izveidojusi 12 raidījumus „Preses klubs“, četrus raidījumus „Globuss“ (sabiedriskā pasūtījuma apjoms – 16 062,94  eiro), kā arī dokumentālās filmas „Leo Svemps“ un „Kārlis Miesnieks“ (sabiedriskā pasūtījuma apjoms – 13 677 eiro).

Atbilstoši martā noslēgtajiem  līgumiem par sabiedriskā pasūtījuma daļas nodošanu komerciālajam elektroniskajam plašsaziņas līdzekļiem raidījumu veidošanai par Latvijai nozīmīgām personībām , kā arī kultūras mantojuma saglabāšanu Latvijas valsts simtgades kontekstā, Re:TV sagatavojusi un pārraidījusi piecus raidījumus “Vilciens Rīga-Valka”, vienu raidījumu “Aiz simtā kilometra”, divus raidījumus “VTV. Ceturdaļgadsimts” un divus raidījumus “Vidzemnieki” (sabiedriskā pasūtījuma apjoms – 20 657,12 eiro), savukārt Rīga TV24 –četrpadsmit  raidījumus “Rampas ugunis” (sabiedriskā pasūtījuma apjoms – 24 540,60 eiro).