Informācija par NEPLP sēdi 14. aprīlī

14.04.2016 16:44
Izdrukāt:

Apstiprina LR 2015. gada sabiedriskā pasūtījuma izpildi

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 14.aprīļa sēdē apstiprināja valsts SIA „Latvijas Radio“ (LR) pārskatu par 2015. gada sabiedriskā pasūtījuma izpildi.

Pēc TNS datiem LR ir izdevies klausītāju skaitu gada laikā palielināt – no 797 000 klausītājiem 2014./2015.gada ziemā līdz 845 000 2015./2016. gada ziemā. 

Par auditorijas pieaugumu internetā liecina portāla lsm.lv veiksmīgie darbības rādītāji, kas gada laikā auguši no 140 000 unikālo apmeklētāju līdz 220 000-270 000 apmeklētājiem.

Paralēli darbam ēterā LR pagājušajā gadā aktīvi devās pie klausītāja, gan dienas garumā raidot no Rēzeknes un Daugavpils, gan izveidojot īpašu Dziesmusvētku studiju, gan īstenojot sociālās atbildības misiju „Dod pieci!” ar studiju Stacijas laukumā un citus plašus pasākumus.

Realizējot sabiedriskā pasūtījuma mērķus, pērn tika paplašināta pētniecisko un analītisko materiālu klātbūtne LR, piedāvājot padziļinātus pētījumus par sabiedrībai nozīmīgām jomām, viedokļu daudzveidību, diskusijas un padziļinātas intervijas. Pētnieciskās un analītiskās žurnālistikas apjoms ir pieaudzis gan jau esošajos raidījumos, gan izveidojot jaunu raidījumu „Īstenības izteiksme”. Īpaši kvalitatīvā un profesionālā līmenī daudzpusīgi tika atainotas kultūras norises, pastāvīga vērība tika pievērsta cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un sabiedrības sociālajai un pilsoniskajai atbildībai.

Saturiski LR ir kvalitatīvi atspoguļojis visus svarīgākos notikumus un norises, sekojot aktualitātēm Latvijā un pasaulē. Veidots īpašs saturs, meklētas jaunas satura pasniegšanas formas, piemēram, dažādās programmās, raidījumos un rubrikās tika skaidrota Eiropas bēgļu krīze, Eiropas un Latvijas drošības, hibrīdkara un citi jautājumi.

Pērn tika uzsākta multimediju studijas izbūve Doma laukumā un iegūts finansējums Latgales studijas izbūvei Rēzeknē, turpinās darbs pie šo studiju iespējamas izmantošanas abu sabiedrisko mediju vajadzībām.

Palielināts arī reģionālās, īpaši Latgales, informācijas īpatsvars visās LR programmās, gan veidojot īpašus reģioniem veltītus raidījumus, gan iekļaujot reģionu informāciju pastāvīgajā satura plūsmā, nostabilizēts autoru loks Latvijas reģionos.

LR4 pērnā gada sākumā tika mainīta programma, palielinot tiešā ētera laiku, rūpīgi strādāts pie kvalitātes, formas un satura daudzveidības jautājumiem, kā arī programmas satura izvērtēšanas.

Jauniešu auditorija tika piesaistīta, aktīvi attīstot LR5 darbību un saturu. Pēdējie auditorijas pētījumi liecina, ka gada laikā izdevies LR5 auditoriju dubultot, kas ir vērā ņemams rādītājs. Tāpat tiek meklētas iespējas, kā uzrunāt jauniešus citās programmās, kā arī ar interneta platformas starpniecību. Ir aktivizēta sadarbība ne tikai ar lsm.lv, bet plaši tiek izmantotas arī sociālās tīklošanās vietas auditorijas sasniegšanai un radio satura un personību popularizēšanai. Īpaši aktīvs te ir LR5, kas īsteno tā saukto „jaunā medija” koncepciju, bet arī citām programmām un raidījumiem ir savs stabils interesentu loks internetā.    

Apstiprina sabiedriskā pasūtījuma izpildi martā

NEPLP apstiprināja daļu no sabiedriskā pasūtījuma, ko martā izpildījis elektroniskais plašsaziņas līdzeklis AS “TV Latvija” (programma “Rīga TV24”). NEPLP apstiprināja izpildītos darbus 24 244, eiro apmērā, kā arī nolēma kompensēt izmaksas 13 015 eiro apmērā par dokumentālās filmas „Zābers/Džemma Skulme. Viela un forma. Patoss un rezignācija.” sagatavošanu.

NEPLP apstiprināja elektroniskā plašsaziņas līdzekļa AS “4.vara” (programma „Sportacentrs.com TV“) sabiedriskā pasūtījuma daļas izpildi šā gada martā.  Saskaņā ar iesniegto tāmi un darbu pieņemšanas – nodošanas aktu martā realizētie darbi tiks kompensēti 33 110 eiro apmērā.

NEPLP apstiprināja daļu no sabiedriskā pasūtījuma, ko martā izpildījis elektroniskais plašsaziņas līdzeklis SIA “Vidzemes Televīzija” (programma “Re:TV”). Saskaņā ar iesniegto tāmi un darbu pieņemšanas – nodošanas aktu martā realizētie darbi tiks kompensēti 27 505 eiro apmērā.

Apstiprina grozījumus elektroniskajam plašsaziņas līdzekļiem

NEPLP 14. aprīļa sēdē apstiprināja grozījumus elektroniskajam plašsaziņas līdzekļiem SIA “TV Serviss” un SIA „Baltcom” izsniegtajās retranslācijas atļaujās.