Informācija par NEPLP sēdi 14. decembrī

14.12.2016 13:40
Izdrukāt:

Noslēdzas konkurss par novadu ziņu sižetu veidošanu

 Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 14. decembra sēdē apstiprināja konkursa „Par novadu televīzijas ziņu sižetu veidošanu 2017. gadā“ rezultātus. Iepazīstoties ar saņemtajiem pieteikumiem, NEPLP par konkursa uzvarētājiem atzina SIA “Skrundas TV” (Kurzemē), SIA “Valmieras TV” (Vidzemē), SIA “Latgales Reģionālā televīzija” (Latgalē) un SIA “Televīzijas studija “TV Spektrs”” (Zemgalē).

 Komersantu pieteikumi tika vērtēti, piedaloties Latvijas Televīzijas pārstāvjiem, ņemot vērā šādus kritērijus:

  • novadu TV ziņu saturiskais piedāvājums;
  • novadu TV ziņu vizuālais piedāvājums t.sk. ziņu sižets, kas tika prezentēts sēdes laikā;
  • finansiālā kapacitāte;
  • plānotais finansējuma izlietošanas plāns;
  • novadu TV ziņu tehnoloģiskais nodrošinājums.

Konkursa mērķis ir pasūtīt ziņu sižetus no Latvijas novadiem sabiedriskā pasūtījuma realizācijai valsts SIA „Latvijas Televīzija“. Konkursa finansējums ir 244 259 eiro.Konkursā par novadu ziņu sižetu veidošanu kopumā bija saņemti seši pieteikumi.

Novadu TV ziņu sižeti tiek veidoti par Kurzemi, Zemgali, Vidzemi un Latgali (nodrošinot latgaliešu valodas lietošanu). Konkursa finansējums ir paredzēts kopumā 301 sižeta izveidei.

Apstiprina sabiedriskā pasūtījuma plānus komerctelevīzijām, groza apraides atļaujas

NEPLP 14. decembra apstiprināja sabiedriskā pasūtījuma plānus, ko 2017. gadā pildīs SIA „Vidzemes Televīzija“ (programma Re:TV) un AS „TV Latvija“ (programma Rīga TV24).

NEPLP apstiprināja grozījumus SIA „Radio Jūrmala“ (programma Radio Jūrmala), SIA „City Holding“ (programma City Radio) un SIA „Sport Media Group“ (programmas Sport 1 un Sport 2) izsniegtajās apraides atļaujās.

Apstiprina komerctelevīziju sabiedriskā pasūtījuma izpildi novembrī

NEPLP 14. decembra sēdē apstiprināja televīziju Re:TV (SIA „Vidzemes Televīzija“) un Rīga TV24 (AS „TV Latvija“) saistību izpildi šā gada novembrī. NEPLP iepazinās ar televīziju iesniegtajiem finanšu dokumentiem un atskaitēm par sabiedriskā pasūtījuma izpildi.

Re:TV sabiedriskā pasūtījuma ietvaros šā gada novembrī izveidojusi astoņus raidījumus „Latvijas stāsti. Personības“ un četrus raidījumus „Re:TV Intervija“ (sabiedriskā pasūtījuma apjoms – 27 505 eiro).

Rīga TV24 šā gada novembrī sabiedriskā pasūtījuma ietvaros pārraidījusi 10 raidījumus „Preses klubs“, piecu raidījumus „Globuss“, kā arī divas „Patriotiskās programmas“ un dokumentālās filmas „Mitoloģija“, un „Vasaras māja Blumbergs“ (sabiedriskā pasūtījuma apjoms – 30 524 eiro).