Informācija par NEPLP sēdi 14. janvārī

14.01.2016 13:56
Izdrukāt:

NEPLP lemj sagaidīt Satversmes tiesas spriedumu pirms lemt par valodu maiņu radio programmās

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 14. janvāra sēdē pieņēma lēmumu atlikt komerciālo radiostaciju iesniegumu izskatīšanu par valodas proporciju maiņu radio programmās (gadījumos, kad esošās apraides atļaujas nosaka latviešu valodas un svešvalodu proporciju 50%/50%) līdz Satversmes tiesa pieņems nolēmumu lietā, kas ierosināta pēc SIA “Krievu Hītu radio” pieteikuma.

Šis NEPLP lēmums attiecas uz radiostacijām, kurām spēkā esošajās apraides atļaujās programmas valodas proporcija ir noteikta – svešvaloda 50%, latviešu valoda 50%, un, kuras vēlas pāriet uz 100% vienas valodas lietojumu savās programmās.

„Saeima ir lēmusi par grozījumiem likumā, kas teorētiski no nākamā gada ļauj vairākiem radio pilnībā pāriet uz raidīšanu svešvalodā. NEPLP pagaidām atturēsies pieņemt lēmumus par valodu maiņu radiostacijām, kas pašlaik raida 50% latviešu un 50% svešvalodā, jo jautājums par likuma atbilstību Satversmei pašlaik tiek skatīts Satversmes tiesā. Vēlamies sagaidīt tiesas nolēmumu, kas ļaus NEPLP pieņemt tiesiski izsvērtus un pamatotus lēmumus,“ norāda NEPL priekšsēdētāja Aija Dulevska.

Izsludina konkursu par apraides tiesību piešķiršanu

NEPLP 14. janvāra sēdē izsludināja konkursu par apraides tiesību piešķiršanu komerciāla elektroniskā plašsaziņas līdzekļa darbībai – vietējās TV programmas veidošanai Daugavpilī. Konkursa mērķis ir īstenot Elektronisko plašsaziņas līdzekļu nozares attīstības nacionālo stratēģiju 2012. - 2017. gadam un veicināt tādu elektronisko plašsaziņas līdzekļu darbību, kas savu programmu veido Latvijā.

Konkursa dalībniekiem izvirzītas prasības veidot informatīvi izklaidējošus raidlaiku vismaz sešas stundas diennaktī, nodrošināt latviešu valodas lietojumu programmā vismaz 40% apmērā, veidot ziņas ne mazāk kā 105 minūtes nedēļas raidlaika (15 minūtes dienā). Darbība programmai jāuzsāk 15 mēnešu laikā no dienas, kad stāsies spēkā lēmums par konkursa rezultātiem.

Vietējo TV programmu Daugavpilī var veidot izmantojot 24. televīzijas kanāla frekvences piešķīrumu. Konkursa nolikumā norādīts, ka šajā frekvencē ir iespējams veidot līdz piecām programmām, līdz ar to ir iespējama raidītāja kopēja izmantošana vairākiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem.

Anulē un groza retranslācijas un apraides atļaujas

NEPLP 14. janvāra sēdē anulēja retranslācijas atļauju elektroniskajam plašsaziņas līdzeklim „KTV Serviss“, kā arī apstiprināja grozījumus elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem SIA „Aquarelle“, SIA „Radio Capital FM Liepāja“ un SIA „Radio Jūrmala“ izsniegtajās apraides atļaujās.