Informācija par NEPLP sēdi 15. septembrī

15.09.2016 14:29
Izdrukāt:

Apstiprina grozījumus „Balticom“ retranslācijas atļaujā

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 15. septembra sēdē apstiprināja grozījumus AS „Balticom“ izsniegtajā retranslācijas atļaujā papildinot retranslējamo programmu sarakstu ar Krievijas TV programmu „RTR Planeta“.

Kā jau ziņots, NEPLP šā gada augustā nosūtīja brīdinājuma vēstules Latvijas kabeļtelevīziju operatoriem par likuma prasībām attiecībā uz ārpus ES jurisdikcijas reģistrētu TV programmu retranslāciju un atbildību, kas skar kabeļopertatorus attiecībā uz šo programmu saturu.

Ņemot vērā, ka „RTR Planeta“ nav ES valstu jurisdikcijas TV kanāls, uz to attiecas Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma (EPLL) nosacījums, ka par šādu programmu satura atbilstību likuma prasībām atbildīgs ir kabeļoperators, kurš retranslē attiecīgo programmu (EPLL 19. panta ceturtā daļa). NEPLP atkārtoti brīdina Latvijas kabeļoperatorus un aicina pievērst uzmanību retranslēto programmu satura atbilstībai likuma prasībām.

Apstiprina komerctelevīziju sabiedriskā pasūtījuma izpildi augustā

NEPLP 15. septembra sēdē apstiprināja televīziju Re:TV (SIA „Vidzemes Televīzija“), Sportacentrs.com TV (SIA „4.vara“) un Rīga TV24 (AS „TV Latvija“) saistību izpildi šā gada augustā. NEPLP iepazinās ar televīziju iesniegtajiem finanšu dokumentiem un atskaitēm par sabiedriskā pasūtījuma izpildi.

Re:TV sabiedriskā pasūtījuma ietvaros šā gada augustā izveidojusi astoņus raidījumus „Latvijas stāsti. Personības“, divus raidījumus „Re:TV Intervija“ un divus raidījumus „100 recepšu Latvijas simtgadei“ (sabiedriskā pasūtījuma apjoms – 28 108 eiro).

Sportacentrs.com TV augustā sabiedriskā pasūtījuma ietvaros pārraidījusi 15 tiešraides no dažādiem sporta pasākumiem (sabiedriskā pasūtījuma apjoms – 20 930 eiro).

Rīga TV24 šā gada augustā sabiedriskā pasūtījuma ietvaros pārraidījusi 12 raidījumus „Preses klubs“, tiešraides „Svētceļojums uz Aglonu“, četrus raidījumus „Globuss“, kā arī dokumentālās filmas „Marta Skulme“ un „Rīgas mākslinieku grupa“ (sabiedriskā pasūtījuma apjoms – 30 859 eiro).

Groza nolikumu par sabiedriskā pasūtījuma izpildi komercmedijos

NEPLP apstiprināja grozījumus nolikumā par sabiedriskā pasūtījuma daļas, kuru pilda komerciālie elektroniskie plašsaziņas līdzekļi, izlietojuma principiem. Cita starpā, nolikumā fiksēts nosacījums, ka komersanti bez atsevišķas vienošanās NEPLP izsludināto konkursu ietvaros var samazināt vai palielināt NEPLP apstiprinātā finansējuma izlietošanas plānā noteiktās izmaksas budžeta kopsummas ietvaros, nepārsniedzot 20% no katras pozīcijas izmaksām. Proti, izmaksu pozīcijas var mainīties gada ietvaros, taču nedrīkst pārsniegt apstiprinātā budžeta kopsummu.

Nolikums pieejams šeit.