Informācija par NEPLP sēdi 17. novembrī

17.11.2016 12:52
Izdrukāt:

NEPLP ļauj LR veikt digitālā radio testu

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 17. novembra sēdē apstiprināja grozījumus elektroniskajam plašsaziņas līdzeklim VSIA „Latvijas Radio“ (LR) izsniegtajā apraides atļaujā, kas paredz veikt LR programmu zemes ciparu apraidi testa režīmā DAB+ sistēmā no šā gada 17. novembra līdz 2017. gada 16. novembrim.

Digitālā radio apraidi testa režīmā LR veiks sadarbībā ar Latvijas Valsts radio un televīzijas centru (LVRTC). Testa ietvaros LVRTC uz esošā raidītāja platformas digitālā režīmā gada garumā raidīs LR programmas. NEPLP ir lēmusi digitālo radio apraidi testa veikšanas laikā nepiedāvāt komerciālajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem. DAB+ tehnoloģija pēdējās desmitgadēs ir ieviesta vairākās Eiropas valstīs, bet Latvijā līdz šim nav apzināti potenciālie ieguvumi, ko šī tehnoloģija varētu sniegt sabiedrībai un radio nozarei.

Testa rezultāti par digitālās radio apraides tehnoloģiskajām iespējām un ekonomiskajiem apsvērumiem būs pieejami visai radio nozarei. Testu veikšanai nav nepieciešamas papildu investīcijas no valsts budžeta, visus testa izdevumus segs LVRTC no saviem līdzekļiem. Radio nozares pārstāvjus par digitālā radio testiem NEPLP iepazīstināja diskusijā šā gada 8. novembrī.

Apstiprina komerctelevīziju sabiedriskā pasūtījuma izpildi oktobrī

NEPLP 17. novembra sēdē apstiprināja televīziju Re:TV (SIA „Vidzemes Televīzija“), Sportacentrs.com TV (SIA „4.vara“) un Rīga TV24 (AS „TV Latvija“) saistību izpildi šā gada oktobrī. NEPLP iepazinās ar televīziju iesniegtajiem finanšu dokumentiem un atskaitēm par sabiedriskā pasūtījuma izpildi.

Re:TV sabiedriskā pasūtījuma ietvaros šā gada oktobrī izveidojusi 10 raidījumus „Latvijas stāsti. Personības“ un piecus raidījumus „Re:TV Intervija“ (sabiedriskā pasūtījuma apjoms – 34 382 eiro).

Sportacentrs.com TV oktobrī sabiedriskā pasūtījuma ietvaros pārraidījusi 21 tiešraidi no dažādiem sporta pasākumiem (sabiedriskā pasūtījuma apjoms – 28 770 eiro).

Rīga TV24 šā gada oktobrī sabiedriskā pasūtījuma ietvaros pārraidījusi 11 raidījumus „Preses klubs“, četrus raidījumus „Globuss“, kā arī divas dokumentālās filmas par māksliniekiem Jāni Liepiņu un Alekseju Naumovu (sabiedriskā pasūtījuma apjoms – 23 093 eiro).