Informācija par NEPLP sēdi 21. jūlijā

21.07.2016 16:34
Izdrukāt:

Izsniedz apraides atļauju jaunai TV programmai Daugavpilī

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 21. jūlija sēdē izsniedza apraides atļauju elektroniskajam plašsaziņas līdzeklim SIA „Skaņas atbalss“ izklaidējoši muzikālas televīzijas programmas „Alise Plus TV“ raidīšanai. Būtisku programmas daļu aizņems mūzika, programmā būs tiešraides no sporta, kultūras un izklaidējošiem pasākumiem Daugavpilī, kā arī ziņas. Šā gada 5. aprīlī NEPLP atzina SIA „Skaņas atbalss“ par uzvarētāju konkursā par vietējās TV programmas veidošanu Daugavpilī.

Apstiprina Monitoringa centra darbības atskaiti un trešā ceturkšņa plānu

NEPLP apstiprināja Monitoringa centra darbības atskaiti par šā gada otro ceturksni. Šajā laikā Monitoringa centrs veicis 47 pārbaudes, kopumā monitorētas 144 TV raidlaika stundas un 1416 radio raidlaika stundas. Otrajā ceturksnī konstatēti 15 dažādi pārkāpumi, tostarp, administratīvie, reklāmas pārkāpumi un maznozīmīgi pārkāpumi. Sankcijas šajā laikā tika piemērotas VSIA „Latvijas Televīzija“, SIA „Olaines KTV“, SIA „TV3 Latvia“, SIA „Media 360“, SIA „Best4sport“, SIA „Mans Radio“, „NTV Mir“ un „1st Baltic Music Chanel“.

Monitoringa centrs otrajā ceturksnī izstrādājis vadlīnijas par komerciālo paziņojumu izvietošanu elektronisko plašsaziņas līdzekļu programmās, kā arī, sadarbībā ar biedrību „Nē-pirātismam“, ir sagatavoti grozījumi Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, kas vērsti uz nelegālo pakalpojumu sniedzēju darbības ierobežošanu.

NEPLP apstiprināja Monitoringa centra darbības plānu šā gada trešajā ceturksnī, kas paredz turpināt veikt TV un radio programmu pārbaudes (tai skaitā, Krievijas Federācijas veidotu programmu pārbaudes, kabeļtelevīziju operatoru pārbaudes u.c.). Monitoringa centrs trešajā ceturksnī turpinās uzlabot NEPLP elektronisko sūdzību platformu, kas ir pieejama NEPLP interneta vietnē, taču ir tehnoloģiski pilnveidojama, lai atvieglotu platformas lietošanu. 

Veic izmaiņas apraides un retranslācijas atļaujās

NEPLP 21. jūlija sēdē  apstiprināja grozījumus VSIA „Latvijas Radio“ (LR) izsniegtajā apraides atļaujā (programmas „Latvijas Radio 6“ raidīšanai), kā arī uzdeva LR līdz šā gada 19. augustam veikt izmaiņas sabiedriskajā pasūtījumā. NEPLP piešķīra tiesības LR retranslēt programmu „LU Radio NABA.“

NEPLP apstiprināja grozījumus AS „Radio SWH“ (programma „Radio SWH Rock“) izsniegtajā apraides atļaujā, kā arī kabeļtelevīzijām „Valkas Elektrons“, „Ostkom“ un „Livas KTV“ izsniegtajās retranslācijas atļaujās.

Izsludina konkursus radio programmu veidošanai Valkā

NEPLP pieņēma lēmumu izsludināt konkursus par apraides tiesību piešķiršanu komerciāla vai nekomerciāla elektroniskā plašsaziņas līdzekļa darbībai radio programmas veidošanai Valkā: 104,5 MHz frekvencē (programmas veidošanai latviešu valodā) un 93,2 MHz frekvencē (programmas veidošanai svešvalodā). Iesniegumi dalībai abos konkursos NEPLP jāiesniedz līdz 12. augustam.

NEPLP 21. jūlija sēdē neatbalstīja SIA „Krievu Hītu Radio“ iesniegumu par radiostacijas reģionālā tīkla paplašināšanu Valkā 104,5 MHz frekvencē, ņemot vērā, ka SIA „Krievu Hītu Radio“ 2015. gada 10. decembrī ir uzlikts administratīvais sods (par apraides atļaujas darbības pamatnosacījumu neievērošanu). Elektronisko plašsaziņas līdzekļu nozares nacionālā stratēģija 2012. – 2017. gadam paredz, ka, lemjot par programmu apraides aptveršanas zonu palielināšanu, NEPLP nevērtē to elektronisko plašsaziņas līdzekļu pieteikumus, kuri pēdējā gada laikā ir administratīvi sodīti par būtiskiem pārkāpumiem vai ir tikuši sodīti par programmas darbības neatbilstību izniegtās apraides atļaujas pamatnosacījumiem.

Izsniedz apraides atļauju TV programmai „SEA TV“

NEPLP izsniedza pārrobežu apraides atļauju elektroniskajam plašsaziņas līdzeklim SIA „SEA TV“ programmas „SEA TV“ raidīšanai. Programmā iecerēts atspoguļot ūdens sporta veidus, demonstrēt izglītojošus raidījumus par jūrniecību, kā arī ar izklaidējošu saturu (realitātes šovi, ceļojumi). Paredzams, ka „SEA TV“ apraides aptveršanas zona būs ES valstis, Krievija un NVS valstis.