Informācija par NEPLP sēdi 22. februārī

22.02.2016 16:55
Izdrukāt:

Konkursā par radio raidījumu veidošanu Latgalē krievu valodā uzvar SWH+ un Ef-Ei

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 22. februāra sēdē apstiprināja uzvarētājus konkursā par radio raidījumu veidošanu krievu valodā 2016.gadā Latgales reģionālajos un vietējos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos. Par konkursa uzvarētājiem NEPLP atzina “Radio SWH+ Latgale” un “Ef-Ei” piedāvājumus.

“Radio SWH+ Latgale” piedāvājums paredz veidot Latgales reģiona notikumu apskatus (divas reizes nedēļā) un nedēļas intervijas, ko veidos “Radio SWH+” Latgales studijas žurnālisti un producenti. “Radio SWH+ Latgale” veidotie raidījumi līdz gada beigām izmaksās 19 149 eiro (ieskaitot PVN).

Radio “Ef-Ei” piedāvājums paredz veidot trīs raidījumus: “Latvija – mūsu valsts” (reizi nedēļā), “Jurista bezmaksas konsultācijas” (reizi nedēļā) un “Kultūras ziņas” (reizi nedēļā). Radio “Ef-Ei” veidotie raidījumi līdz gada beigām izmaksās 20 tūkstošus eiro (ieskaitot PVN).

Ņemot vērā, ka konkursa finansējums kopumā ir 51 tūkstotis eiro, par atlikušo summu NEPLP var izsludināt jaunu konkursu.

Kā jau ziņots, konkursā par radio raidījumu veidošanu latviešu valodā uzvarēja producentu grupa SIA „Lietišķā Latgale“, kas veidos raidījumus „Pi myusium Latgolā“ latviešu un latgaliešu valodās. Raidījumus iecerēts pārraidīt vietējās un reģionālajās radiostacijās („Latgales Radio“, „Ef-Ei“, „Divu Krastu Radio“, „Radio Marija Latvija“), kā arī internetā.

Sludinās jaunu konkursu par TV raidījumu veidošanu Latgalē

NEPLP pieņēma lēmumu nākamajā sēdē izsludināt jaunu konkursu par TV raidījumu veidošanu krievu valodā 2016. gadā Latgales reģionālajos un vietējos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos. Šāds lēmums tika pieņemts, iepazīstoties ar konkursa vienīgā pretendenta – SIA “Dautkom TV” – iesniegto piedāvājumu. NEPLP secināja, ka konkursanta piedāvājums neatbilst izsludinātā konkursa mērķim – sabiedriski politisku raidījumu veidošana elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kas raida TV programmas Latgalē.

Kā jau ziņots, šī konkursa finansējums ir 20 tūkstoši eiro. Sabiedriskais pasūtījums paredzēts reģionālajiem un vietējiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem un producentu grupām Latgales reģionā.

Kā jau ziņots, NEPLP 11. februārī apstiprināja uzvarētāju konkursā par TV raidījumu veidošanu latviešu valodā 2016. gadā Latgales reģionālajos un vietējos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos. Par konkursa uzvarētāju NEPLP atzina neatkarīgās producentu grupas SIA “Studija 3KM” piedāvājumu, kas šogad veidos 15 izglītojošus raidījumus ciklā “Sajūti Latgali” (katru – 27 minūšu garumā).

Izsludinot četrus konkursus par radio un TV programmu veidošanu Latgalē, NEPLP šā gada sākumā uzsāka ieviest “Latgales elektronisko mediju programmu,” kuras mērķis ir stiprināt Latgales informatīvo sasaisti ar pārējiem Latvijas apgabaliem un garantēt, ka pierobežā dzīvojošie Latvijas iedzīvotāji tiek informēti par valstī notiekošajiem procesiem un starptautisko notikumu attīstību.

Apvieno radiostacijām izsniegtās apraides atļaujas

NEPLP atbalstīja radio programmu „Radio TEV“ (SIA „Mans Radio“), „Radio SWH Gold“, „Radio SWH Plus“, „Radio Skonto Vidzeme“, „Radio Skonto Kurzeme“ izsniegto apraides atļauju apvienošanu vienā apraides atļaujā katrai radiostacijai.

Apstiprina sabiedriskā pasūtījuma izpildi

Saskaņā ar „Re:TV“ iesniegto tāmi un darbu pieņemšanas – nodošanas aktu realizētie darbi par janvāri tiks kompensēti 27 505 eiro apmērā.