Informācija par NEPLP sēdi 24. novembrī

24.11.2016 14:44
Izdrukāt:

Re:TV un RīgaTV 24 piedāvājumi uzvar bezmaksas virszemes apraides konkursos

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 24. novembra sēdē apstiprināja konkursa rezultātus par sabiedriskā pasūtījuma daļas nodošanu komerciālajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, kas veido TV programmas un nodrošina to apraidi.

Konkursā par reģionālās tematikas raidījumu veidošanu no 2107. gada līdz 2019. gadam uzvarēja SIA „Vidzemes televīzija“ (programma Re:TV). Televīzija sabiedriskā pasūtījuma ietvaros nākamajā gadā piedāvā veidot trīs raidījumus: „Latvijas stāsti. Personības“ (102 raidījumi), „100 recepšu Latvijas simtgadei“ (28 raidījumi) un „Nedēļa Latvijā“ (24 raidījumi).

Konkursā par informatīvi dokumentālās tematikas raidījumu veidošanu no 2107. gada līdz 2019. gadam uzvarēja AS „TV Latvija“ (programma RīgaTV 24). Televīzija sabiedriskā pasūtījuma ietvaros nākamajā gadā piedāvā veidot četrus raidījumus: „Globuss“ (51 raidījums), „Preses klubs“ (144 raidījumi), dokumentālo filmu cikls „Kas te tik laikmetīgs?“ (20 filmas), kā arī raidījumi „Patriotiskā nedēļa“.

Līgums ar konkursa uzvarētājiem tiks pārskatīts katru gadu, ņemot vērā sabiedriskā pasūtījuma izpildes rezultātus.

Katra konkursa finansējums ir 348 603 eiro nākamajā gadā un ne lielāks kā 348 603 eiro 2018. gadā un 2019. gadā. Finansējums var tikt samazināts, ņemot vērā sabiedriskā pasūtījuma izpildei atvēlētajam budžetam katra gada valsts budžetā. Saskaņā ar konkursu nolikumu, pretendentiem apraide ir jāveic galvenokārt valsts valodā, vismaz 51% no raidlaika ir jābūt ES, tai skaitā Latvijā, veidotām programmām, tiem ir jāapliecina savas darbības ilgtspēja.

Konkurss izsludināts, lai Latvijas iedzīvotājiem virszemes apraidē bez maksas tiktu nodrošināta iespēja skatīties daudzveidīgas tematikas TV raidījumus. Šobrīd virszemes apraidē bez maksas Latvijā ir skatāmi pieci televīzijas kanāli: LTV1, LTV7, Re:TV, RīgaTV 24 un Sportacentrs.com TV (līgums ir spēkā līdz 2018. gadam).

NEPLP ievieš elektronisko reģistrāciju kabeļtelevīzijām

NEPLP 24. novembra sēdē apstiprināja kārtību, kādā tiek izsniegtas retranslācijas atļaujas un elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem tiek piešķirtas tiesības retranslēt audio un audiovizuālas programmas. Jaunā kārtība paredz, ka kabeļtelevīzijās retranslētās programmas no 2017. gada 1. janvāra NEPLP uzturēs elektroniskā reģistrācijas sistēmā. Informāciju jaunajā sistēmā kabeļoperatoriem ir jāizvieto līdz šā gada beigām. Jaunajā sistēmā būs ietvertas visas programmas, kuru retranslāciju Latvijā atļāvusi NEPLP.

Jaunajā sistēmā tiks atspoguļota informācija gan par elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem (nosaukums, reģistrācijas numurs, adrese, kontaktinformācija u.c. ziņas), gan par Latvijā retranslētajām programmām (nosaukums, programmas valoda, tematiskā ievirze, informācija par licenci). Izsniedzot retranslācijas atļauju, NEPLP attiecīgajam kabeļoperatoram piešķirs paroli, lai piekļūtu reģistram. Izmaiņas attiecībā uz tām programmām, kuru retranslācijai ir saņemta NEPLP atļauja, varēs veikt pats kabeļoperators. Lai retranslējamo programmu sarakstam pievienotu jaunu programmu, kabeļoperatoram būs jāsaņem NEPLP atļauja.

Izsludina konkursu par novadu ziņu veidošanu

NEPLP 24. novembra sēdē izsludināja konkursu „Par novadu televīzijas ziņu sižetu veidošanu 2017. gadā“ un apstiprināja konkursa nolikumu. Konkursa mērķis ir pasūtīt ziņu sižetus no Latvijas novadiem sabiedriskā pasūtījuma realizācijai valsts SIA „Latvijas Televīzija“. Konkursa finansējums ir 244 259 eiro.

Novadu TV ziņu sižeti tiek veidoti par Kurzemi, Zemgali, Vidzemi un Latgali (nodrošinot latgaliešu valodas lietošanu). Konkursa finansējums ir paredzēts kopumā 301 sižeta izveidei vidēji 2 minūšu garumā.

Pretendentiem piedāvājumi jāiesniedz līdz 7. decembrim, bet to izvērtēšanu NEPLP veiks līdz 15. decembrim. Konkursa uzvarētāji tiks noteikti ar NEPLP balsojumu.

Konkursa nolikums būs pieejams šeit.

Pagājušā gada konkursā par uzvarētājiem NEPLP atzina SIA “Skrundas TV” (Kurzemē), SIA “Valmieras TV” (Vidzemē), SIA “Latgales Reģionālā televīzija” (Latgalē) un SIA “Televīzijas studija “TV Spektrs”” (Zemgalē) piedāvājumus