Informācija par NEPLP sēdi 29. decembrī

29.12.2016 13:16
Izdrukāt:

Konkursos par radio un TV raidījumu veidošanu Latgalē saņemti četri pieteikumi

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 29. decembra sēdē atvēra pieteikumus, kas saņemti konkursos par radio un TV raidījumu veidošanu 2017. gadā Latgales reģionālajos un vietējos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos.

Konkursā par radio raidījumu veidošanu pieteikušies SIA „Lietišķā Latgale“ un SIA “FM Media”, bet konkursā par TV raidījumu veidošanu – SIA “Studija 3KM” un SIA “Dautkom TV”.

Abu konkursu priekšmets ir kultūras un sabiedriski politisku radio un TV raidījumu (latviski/latgaliski) veidošana Latgales reģionā sabiedrības saliedēšanas, nacionālās identitātes un valsts valodas pozīcijas nostiprināšanas pasākumu ietvaros.

Konkursu kopējais finansējums ir 71 142 eiro (katrā konkursā – 35 571 eiro). Sabiedriskais pasūtījums paredzēts reģionālajiem un vietējiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem un producentu grupām Latgales reģionā.

Apstiprina grozījumus apraides atļaujās

NEPLP 29. decembra sēdē apstiprināja grozījumus elektroniskajam plašsaziņas līdzeklim VSIA „Latvija Radio“ izsniegtajā apraides atļaujā, papildinot programmas Latvijas Radio 3 – Klasika apraidi ar frekvenci 104,2 MHz Dundagā, kā arī nomainot iedalījumu pēc aptveršanas zonas no reģionālā uz nacionālo programmai Latvijas Radio 5 – Pieci.lv. NEPLP apstiprināja grozījumus SIA „Radio Rēzekne“ (programma Radio Rēzekne), SIA „City Holding“ (programma Radio Retro FM), AS „Super FM“ (programma Eiropas Hītu Radio) apraides atļaujās, kā arī anulēja apraides atļauju programmai TV5 – Latvija.

NEPLP līdz 2017. gada 8. martam pagarināja SIA „Riga Pictures Company“ programmas iTV darbības uzsākšanas termiņu un apstiprināja grozījumus SIA „Media 360“ izsniegtajā apraides atļaujā, nomainot programmas nosaukumu no 360TV Positivus uz 360TV Kultūra.

Apstiprina komerctelevīziju sabiedriskā pasūtījuma izpildi oktobrī

NEPLP 29. decembra sēdē apstiprināja televīziju Re:TV (SIA „Vidzemes Televīzija“), Sportacentrs.com TV (SIA „4.vara“) un Rīga TV24 (AS „TV Latvija“) saistību izpildi šā gada decembrī. NEPLP iepazinās ar televīziju iesniegtajiem finanšu dokumentiem un atskaitēm par sabiedriskā pasūtījuma izpildi.

Re:TV sabiedriskā pasūtījuma ietvaros decembrī izveidojusi astoņus raidījumus „Latvijas stāsti. Personības“ un trīs raidījumus „Re:TV Intervija“ (sabiedriskā pasūtījuma apjoms – 25 403 eiro).

Sportacentrs.com TV sabiedriskā pasūtījuma ietvaros pārraidījusi 17 tiešraides no dažādiem sporta pasākumiem (sabiedriskā pasūtījuma apjoms – 23 366 eiro).

Rīga TV24 šā gada decembrī sabiedriskā pasūtījuma ietvaros pārraidījusi 10 raidījumus „Preses klubs“, četrus raidījumus „Globuss“ (sabiedriskā pasūtījuma apjoms – 11 646 eiro).