Informācija par NEPLP sēdi 30.novembrī

30.11.2017 17:00
Izdrukāt:

NEPLP izvērtēja rezultātus kopš 2016.gada novembra notikušajiem ciparu skaņas zemes apraides DAB+ standartā testiem LR apraidē Rīgas reģionā, ko veica VAS “Latvijas Valsts Radio un televīzijas centrs” un lēma neturpināt šo testēšanu, kā arī neatbalstīt ciparu skaņas zemes apraides DAB+ standartā ieviešanu Latvijā līdz 2022.gada 31.decembrim, ņemot vērā vairākus aspektus, tostarp konkrētā apraides standarta efektivitāti ilgtermiņā, sabiedrības ieguvumus iepretī šī standarta ieviešanas izmaksām, kā arī potenciālo ietekmi uz Latvijas raidorganizācijām un reklāmas tirgu.

“Latvija ir viena no retajām pasaules valstīm, kur tik veiksmīgi izdevies ieviest plašu interneta pārklājumu jau tagad, turklāt notiek mērķtiecīga gatavošanās gan 5G mobilā interneta, gan platjoslas interneta ieviešanai. Jau pieejamās interneta tehnoloģijas dod iespēju attīstīt dažāda veida audio kanālus un satura produktus arī radio stacijām, savukārt DAB+ standarta ieviešana prasīs miljoniem eiro lielas investīcijas no nodokļu maksātāju naudas, kā arī uzliks pienākumu patērētājiem nomainīt radio uztvērējus.” skaidro NEPLP loceklis Patriks Grīva.

NEPLP kopā ar LTV un LR valdes pārstāvjiem izskatīja 2018.gada sabiedriskā pasūtījuma projektu, tostarp SKP ieteikumus, kā arī uzklausīja abu raidorganizāciju vadības vīziju par turpmāku abu mediju darbību, kā arī iespējamiem savstarpējās sadarbības modeļiem. Izvērtējot līdzšinējo sabiedriskā pasūtījuma izpildi, tika secināts, ka nepieciešama lielāka reģionālo ziņu integrācija pārējā saturā, jāpaplašina izglītojošu un vērtīborientējošu raidījumu klāsts, kā arī LR un LTV jāstrādā pie vienotas stratēģijas izstrādes sabiedrisko mediju portāla LSM.LV attīstības redzējumā.

Izvērtējot sabiedriskā pasūtījuma izpildi 2017.gada trešajā ceturksnī, NEPLP uzklausīja SIA “4.vara”, kas realizē kanālu Sportacentrs.com, un AS “TV Latvija”, kas realizē kanālu “RīgaTV24”, pārstāvjus, kā arī iepazinās ar neatkarīgu ekspertu Andra Pētersona un Aleksandra Mirlina sagatavotajām programmu recenzijām un secināja, ka sabiedriskais pasūtījums izpildīts pilnībā. NEPLP arī iepazinās ar abu televīzijas kanālu turpmākās darbības plāniem un atzinīgi novērtēja, ka tie ir auguši gan auditorijas sasniegšanā, gan satura kvalitātē.

NEPLP lēma par apraides atļaujas izsniegšanu “Detskij Telekanal Multimania” un par SIA “TV Channel Pingvinukas Lolo” izsniegtās apraides atļaujas anulēšanu, kā arī par izmaiņām SIA “Krievu hītu radio” apraides atļaujā. Savukārt Latvijā retranslējamo audio un audiovizuālo programmu saraksts tika papildināts ar televīzijas programmām “STAR cinema”, “Animal Family HD”, “Eureka HD” un “Insight UHD”. NEPLP pieņēma lēmumu sodīt SIA “Telenet” administratīvā pārkāpuma lietā par tādu programmu pārraidīšanu, kas nav iekļautas retranslējamo programmu sarakstā ar naudas sodu 2000 eiro apmērā.