Informācija par NEPLP sēdi 31. augustā

31.08.2016 14:11
Izdrukāt:

Konkursā par radio frekvenci Dobelē uzvar Solergo

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 31. augusta sēdē atzina SIA „Solergo“ (programma Radio Capital FM) par uzvarētāju konkursā par apraides tiesību piešķiršanu vietējās radio programmas veidošanai Dobelē 88,4 MHz frekvencē latviešu valodā. Programmas formāts – muzikāli informatīvi izklaidējošs, kā arī ziņas par norisēm Latvijā un pasaulē. Konkursu par apraides tiesību piešķiršanu vietējās radio programmas veidošanai Dobelē 88,4 MHz frekvencē NEPLP izsludināja šā gada maijā.

Vērtē TV Dautkom sabiedriskā pasūtījuma izpildi

NEPLP 31. augusta sēdē uzklausīja revīzijas komisijas un piesaistīto elektronisko plašsaziņas līdzekļu nozares ekspertu vērtējumu par TV Dautkom sabiedriskā pasūtījuma izpildi 2016. gada pirmajā pusgadā.

Vērtējot TV Dautkom veidotos raidījumus „Par un pret“, Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas studiju katedras vadītāja prof. Dr. Anda Rožukalne norādīja, ka raidījuma formāts, saturs un forma atbilst sabiedriskā pasūtījuma kritērijiem. „Autori piedāvā daudzveidīgu un vispusīgu skatījumu, saglabājot neitralitāti un ļaujot skatītājiem pašiem izvērtēt raidījumā teikto. Raidījuma saturs ir vērtīgs pienesums sabiedriski politiskā satura klāstam, kas pieejams Latgales iedzīvotājiem,“ recenzijā norāda A. Rožukalne. Recenzente iesaka pārdomāt raidījuma formātu ar mērķi iekļaut tajā vairāk jautājumu un tematu, piedāvājot koncentrētu diskusiju par katru no tiem. Raidījuma veidotajiem ieteikts problēmas izklāstu vairāk uzņemties pašiem, nevis „salikt kopā runātājus, ļaujot viņiem izstāstīt „stāstu“.“ Recenzente iesaka uzlabot raidījuma vizuālo kvalitāti, izmantojot dažādus rakursus, piemeklējot papildu informāciju, piefilmējumus padarot saturiski daudzveidīgākus.

Apstiprina grozījumus apraides atļaujā

NEPLP apstiprināja grozījumus SIA „Radio Enterprise“ (programma „Top Radio“), papildinot apraides atļauju ar informāciju par programmas straumēšanu internetā.