Informācija par NEPLP sēdi 5. aprīlī

05.04.2016 16:17
Izdrukāt:

Nosaka trešo uzvarētāju konkursā par radio raidījumu veidošanu Latgalē

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 5. aprīļa sēdē apstiprināja uzvarētāju konkursā par radio raidījumu veidošanu krievu valodā 2016.gadā Latgales reģionālajos un vietējos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos. Par konkursa uzvarētāju NEPLP atzina “Alise Plus” piedāvājumu, kas paredz veidot ziņu raidījumu “Latvija šodien” un interviju (diskusiju) raidījumu “Latvijas pulss” (“Puljs Latvii”). Sabiedriskā pasūtījuma ietvaros tiks izveidoti 384 ziņu raidījumi (192 no tiem – atkārtojumi) un 78 diskusiju raidījumi (39 no tiem – atkārtojumi). Saskaņā ar “TNS Latvia” datiem, radio “Alise Plus” iknedēļas auditorija ir 55 tūkstoši cilvēku, kas nodrošina šim radio līderpozīcijas Latgales reģionā. Šī sabiedriskā pasūtījuma daļa līdz gada beigām tiks izpildīta par finansējumu 11 813 eiro apmērā.

Šā gada 22. februārī NEPLP apstiprināja divus uzvarētājus konkursā par radio raidījumu veidošanu krievu valodā Latgales reģionālajos un vietējos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos. Par konkursa uzvarētājiem NEPLP atzina “Radio SWH+ Latgale” un “Ef-Ei” piedāvājumus.

“Radio SWH+ Latgale” piedāvājums paredz veidot Latgales reģiona notikumu apskatus (divas reizes nedēļā) un nedēļas intervijas, ko veidos “Radio SWH+” Latgales studijas žurnālisti un producenti. “Radio SWH+ Latgale” veidotie raidījumi līdz gada beigām izmaksās 19 149 eiro. Radio “Ef-Ei” piedāvājums paredz veidot trīs raidījumus: “Latvija – mūsu valsts” (reizi nedēļā), “Jurista bezmaksas konsultācijas” (reizi nedēļā) un “Kultūras ziņas” (reizi nedēļā). Radio “Ef-Ei” veidotie raidījumi līdz gada beigām izmaksās 20 tūkstošus eiro.

Ņemot vērā, ka konkursa finansējums kopumā ir 51 tūkstotis eiro, par atlikušo summu NEPLP izsludināja jaunu konkursu.

Izsludinot kopumā četrus konkursus par radio un TV programmu veidošanu Latgalē (divi konkursi par raidījumiem latviešu valodā un divi konkursi par raidījumiem krievu valodā), NEPLP šā gada sākumā uzsāka ieviest “Latgales elektronisko mediju programmu,” kuras mērķis ir stiprināt Latgales informatīvo sasaisti ar pārējiem Latvijas apgabaliem un garantēt, ka pierobežā dzīvojošie Latvijas iedzīvotāji tiek informēti par valstī notiekošajiem procesiem un starptautisko notikumu attīstību.

“Alise Plus” veidos TV programmu Daugavpilī

Konkursā par apraides tiesību piešķiršanu komerciālajam elektroniskajam plašsaziņas līdzeklim vietējās TV programmas veidošanai Daugavpilī, NEPLP par uzvarētāju atzina SIA “Skaņas Atbalss” piedāvājumu. Tas paredz jaunas izklaidējoši muzikālas TV programmas “Alise Plus TV” izveidi, kas skatītājiem piedāvās interaktīvu programmu ar skatītāju un klausītāju iesaistīšanu, informāciju par pilsētas aktualitātēm, kā arī ziņas un izklaidējošus raidījumus. Programmā iecerētas tiešraides no pasākumiem Daugavpilī – sporta pasākumiem, koncertiem, teātra izrādēm, pilsētas svētkiem un citiem. SIA “Skaņas Atbalss” valdes loceklis Jevgeņijs Carevs masu mediju tirgū darbojas jau 23 gadus, vadot Latgales radiostaciju “Alise Plus.”

Šajā konkursā NEPLP saņēma divus piedāvājumus, tie tika atvērti un izskatīti 22. februāra padomes sēdē.

Groza apraides atļaujas

NEPLP apstiprināja grozījumus elektronisko plašsaziņas līdzekļu SIA „Radio Vidzeme“, SIA „Divu krastu radio“ un SIA „4.VARA“ izsniegtajās apraides atļaujās.