Informācija par NEPLP sēdi 9. jūnijā

09.06.2016 14:10
Izdrukāt:

Piemēro sodus par pārkāpumiem TV programmās

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 9. jūnija sēdē pieņēma lēmumu izteikt brīdinājumu SIA „TV3 Latvia“ par produktu izvietošanas (reglamentē Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums) pārkāpumiem TV3 raidījumā „Gatavo 3 mežā“.

NEPLP pieņēma lēmumu sodīt elektronisko plašsaziņas līdzekli SIA „Media 360“, piemērojot naudas sodu 700 eiro apmērā par slēptu audio un audiovizuālu komerciālu paziņojumu izvietošanu raidījumos „Domnīca.“

IMLO Lat–Ireland uzvar konkursā par TV raidījumu veidošanu par diasporas tematiku

Īrijas uzņēmums „IMLO Lat–Ireland Ltd“ atzīts par uzvarētāju NEPLP un Ārlietu ministrijas izsludinātajā konkursu par televīzijas sižetu un raidījumu veidošanu par diasporas tematiku. Sabiedriskā pasūtījuma ietvaros „IMLO Lat–Ireland“ plāno izveidot piecus raidījumus „Piektais novads“ par latviešu diasporas aktivitātēm un norisēm Eiropā un pasaulē. Raidījumus paredzēts iekļaut Latvijas TV kanāla „Re:TV“ programmā, kā arī publiskot vairākos interneta portālos.

Par šī konkursa rīkošanu 12. maijā NEPLP noslēdza sadarbības līgumu ar Ārlietu ministriju, tā ietvaros raidījumu veidošanai par diasporas tematiku un Latvijas diasporas mediju atbalstam piešķirti 23 tūkstoši eiro. Šis ir jau trešais šāda veida konkurss, kas vērsts uz diasporas tematikas atspoguļošanu.

Vērtē Rīga TV24 paveikto pirmajā ceturksnī

NEPLP 9. jūnija sēdē vērtēja „Rīga TV24“ paveikto sabiedriskā pasūtījuma ietvaros šā gada pirmajā ceturksnī (raidījumi „Preses klubs“, ārpolitikas raidījums „Globuss“, dokumentālo filmu cikls par mākslas norisēm „Kas tur tik laikmetīgs?“ un tiešraides no dažādām notikumu vietām).

Novērtējot „Rīga TV24“ darbu, LRA izpilddirektore Gunta Līdaka norāda, ka „šobrīd jau var droši uzskatīt, ka kanāls ieņem stabilu vietu televīziju tirgū, par ko liecina arī skatītāju auditorijas pieaugums.“ Viņasprāt, kvalitatīvas diskusijas platformas veidošanu veicinājusi arī profesionālu viedokļu līderu iesaiste programmu veidošanā: „Māris Zanders, Ansis Bogustovs un Kārlis Streips pacēluši diskusiju kvalitatīvi jaunā līmenī.“ Eksperte arī norāda, ka „Rīga TV24“ veiksmīgi pilda sabiedrisko pasūtījumu, neskatoties uz to, ka sabiedriskā pasūtījuma izpildei piešķirtais finansējums nedod iespēju to izmantot satura kvalitātes pilnveidošanai, bet tiek izlietots virszemes bezmaksas apraides nodrošināšanai.

Ar ekspertu vērtējumiem par „Re:TV“ un „Sportacentrs.com TV“ veidotajiem raidījumiem, kas šogad tapuši sabiedriskā pasūtījuma ietvaros, NEPLP iepazinās 1. jūnijā.

Atbalsta radiostaciju nacionālo un reģionālo tīklu paplašināšanu

NEPLP pieņēma lēmumu atbalstīt SIA “Latviešu radio” nacionālā tīkla paplašināšanu Ventspilī 97,8 MHz frekvencē programmas “Superfm” raidīšanai.

NEPLP pieņēma lēmumu atbalstīt SIA “Radio Enterprise” nacionālā tīkla paplašināšanu Ventspilī 106 MHz frekvencē programmas “TOP Radio” raidīšanai.

NEPLP atbalstīja SIA “Mans Radio” reģionālā tīkla paplašināšanu Tukumā 89,6 MHz frekvencē programmas “Radio TEV” raidīšanai.

NEPLP pieņēma lēmumu atbalstīt AS “Radio SWH” nacionālā tīkla paplašināšanu Tukumā 95,6 MHz frekvencē programmas “Radio SWH Plus” raidīšanai.

Lemj par radio frekvenču piešķīrumiem

NEPLP 9. jūnija sēdē pieņēma lēmumu, ka radio frekvences Valkā (104,5 MHz), Rucavā (98,6 MHz), Balvos (99 MHz) un Ventspilī (92,8 MHz) tiek izmantotas nacionālo vai reģionālo komerciālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu programmas aptveršanas zonas palielināšanai. Pieteikumus aptveršanas zonas palielināšanai NEPLP jāiesniedz līdz 22. jūnijam.

Apstiprina LR valdes mērķus un uzdevumus

NEPLP apstiprināja valsts SIA „Latvija Radio“ (LR) valdes mērķus un uzdevumus 2016. gadam. LR valdei izvirzīti kopējie organizācijas attīstības, administratīvie un satura attīstības mērķi, kā arī uzdevumi nodrošinājuma jautājumos un uzdevumi sadarbības veicināšanai ar LTV un Lsm.lv (satura pieejamības nodrošināšana). NEPLP izvirzītie kvantitatīvie LR attīstības rādītāji paredz vērtēt reklāmas ieņēmumu dinamiku, LR programmu atpazīstamības un LR tirgus daļas, kā arī apmierinātības ar LR programmu saturu dinamiku.

Saskaņā ar NEPLP apstiprinātajiem mērķiem, LR valdei ir jāizstrādā LR vidēja termiņa darbības stratēģija trim gadiem (sasaistot to ar  budžeta plānošanas principiem), jāievieš LR struktūrvienību budžetu veidošanas, to izpildes un izmaksu kontroles sistēma, jāizstrādā priekšlikumi LR struktūras izmaiņām, jāizstrādā LR programmu mārketinga stratēģija, lai palielinātu reklāmas ieņēmumus, jāizstrādā un jāievieš vienotu sadarbības un apmaksas modeli neatkarīgajiem producentiem un ārštata autoriem un citi.

Groza retranslācijas atļaujas

NEPLP 9. jūnija sēdē apstiprināja grozījumus elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem SIA „ARDI“, SIA „BRADIS“, SIA „EDAN“, SIA „Elektrons“ un SIA „Baltcom“ izsniegtajās retranslācijas atļaujās, kā arī izsniedza apraides atļauju SIA „SkaTVis“ programmas „SkaTVis INFO kanāls“ raidīšanai.