Informācija par NEPLP sēdi 9.martā

09.03.2017 13:21
Izdrukāt:

NEPLP paredz iespēju saņemt īstermiņa mazjaudas FM frekvences

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 9. marta sēdē apstiprināja grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu nozares attīstības nacionālajā stratēģijā 2012.–2017.gadam, papildinot stratēģijas nodaļu par Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma piemērošanu. NEPLP stratēģijā ir paredzējis iespēju izsniegt īstermiņa mazjaudas FM frekvenci noteiktā ģeogrāfiskā vietā Latvijā notiekošu kultūras, izklaides, sporta un citu pasākumu laikā (ja šādu iespēju apstiprina VAS „Elektroniskie sakari“). Šāda mazjaudas frekvence tiek izsniegta ne ilgāk kā uz septiņām dienām, pieteikumus tās saņemšanai NEPLP jāiesniedz vismaz divus mēnešus pirms pasākuma. Lokālā mazjaudas frekvence ir paredzēta tikai konkrētā pasākuma apmeklētājiem, audio programmas pārraidīšana tiek nodrošināta tikai pasākuma teritorijā un tuvākajā apkārtnē ap to.

Saņem pieteikumus konkursā par sabiedriskā pasūtījuma nodošanu komerciālajām TV

NEPLP ir saņēmusi vairākus pieteikumus konkursā par sabiedriskā pasūtījuma daļas nodošanu 2017. gadā nacionālajām komerciālajām televīzijām raidījumu veidošanai un izplatīšanai ar mērķi nodrošināt nacionālā kultūras mantojuma saglabāšanu. Konkursa priekšmets ir Latvijas kultūras mantojuma saglabāšana, veidojot TV raidījumus par Latvijai nozīmīgām personībām  un TV raidījumus par Latvijas reģionālo tematiku. Konkursa dalībnieku pieteikumus NEPLP vērtēs nākamajā sēdē.

Kā jau ziņots, konkursa finansējums kopumā ir 200 tūkstoši eiro, tā ietvaros TV raidījumi tiks veidoti un izplatīti no šā gada 1. aprīļa līdz 31. decembrim.

Groza retranslācijas atļaujas

NEPLP 9. marta sēdē apstiprināja grozījumus SIA „Kopideja“ un SIA „KTV Universs“ izsniegtajās retranslācijas atļaujās.