Izraugās uzvarētājus konkursos par TV un radio raidījumu veidošanu Latgales medijos

12.01.2017 13:41
Izdrukāt:

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 12. janvāra sēdē apstiprināja konkursu rezultātus par raidījumu veidošanu 2017. gadā Latgales reģionālajos un vietējos plašsaziņas līdzekļos, kas raida televīzijas un radio programmas.

Konkursā par radio programmas veidošanu par uzvarētāju tika atzīts producentu grupas SIA „Lietišķā Latgale“ piedāvājums. Konkursā par TV programmu veidošanu par uzvarētāju tika atzīts neatkarīgās producentu grupas SIA “Studija 3KM” piedāvājumu.

Katra konkursa finansējums ir 35 571 eiro. Sabiedriskais pasūtījums paredzēts reģionālajiem un vietējiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem un producentu grupām Latgales reģionā.

Konkursā par TV raidījumu veidošanu uzvar Studija 3KM

Par uzvarētāju konkursā par TV raidījumu veidošanu latviešu valodā 2017. gadā Latgales reģionālajos un vietējos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos NEPLP atzina neatkarīgās producentu grupas SIA “Studija 3KM” piedāvājumu.

“Studija 3KM” konkursā piedāvā veidot 12 izglītojošus raidījumus ciklā “Sajūti Latgali” (katru – 27 minūšu garumā), kas līdz gada beigām būs skatāmi Latvijas televīzijā, Re:TV, Vidusdaugavas televīzijā un internetā. Raidījumos iecerēts atspoguļot šādas tēmas: sabiedriski aktuālie notikumi Latgalē, uzņēmēju veiksmes stāsti, sociāli jautājumi, daba un vide, izglītība u.c. Raidījumu cikla mērķis ir veicināt sabiedrības saliedēšanu un stiprināt valsts valodas pozīcijas, kā arī iespējami plaši informēt par Latgali un latgaliešiem.

Raidījumi “Sajūti Latgali” televīzijās Re:TV, LTV1 un LTV7, kā arī internetā bija skatāms jau 2016. gadā.

Radio konkursā uzvar Lietišķā Latgale

SIA „Lietišķā Latgale“ piedāvājums paredz turpināt veidot raidījumu ciklu „Pi myusim Latgolā“, kas ēterā dzirdams jau kopš 2012. gada nogales. SIA „Lietišķā Latgale“ piedāvā veidot divus raidījumus nedēļā ar kopējo oriģinālsatura garumu 35 minūtes (20 minūšu un 15 minūšu raidījumi) latviešu un latgaliešu valodās. Kopumā šogad sabiedriskā pasūtījuma ietvaros plānots izveidot 88 raidījumus par kultūru, kultūrvēsturi un vēsturi, kā arī par sabiedriski politiskām tēmām. Īpašu uzmanību šogad iecerēts pievērst 1917. gada Latgales latviešu kongresa notikumiem, tā lēmumu analīzei topošās Latvijas kontekstā, kā arī pašvaldību vēlēšanām.

Raidījumi dzirdami radiostacijās Latgales Radio, radio „Ef-Ei“ un Divu Krastu radio, kā arī Radio Marija. Šīs radiostacijas sasniedz latviski, latgaliski un arī krieviski runājošu auditoriju. Raidījums sasniedz arī interneta auditoriju, izmantojot portālus „Lakuga.lv“ (Latgalīšu kulturas gazeta), „Latgale.lv“ (Latgales attīstības aģentūras vietne), „Pimyusimlatgola.lv“ (producentu grupas „Lietišķā Latgale“ interneta vietne) un citus. Internetā tiek izplatīti īsi raidījumu videosižeti.

Abu minēto konkursu mērķis ir sabiedrības saliedēšanas, nacionālās identitātes un valsts valodas pozīcijas nostiprināšanas pasākumu īstenošana, lai panāktu Latvijas identitātes un piederības sajūtas stiprināšanu caur reģionālās un vietējās identitātes apzināšanos un veicināšanu, šajā procesā iesaistot Latgales reģiona pārstāvjus kā mediju satura veidotājus un izplatītājus.