Konkursā par sabiedriskā pasūtījuma nodošanu komerciālajām TV uzvar AS “TV Latvija” un SIA “Vidzemes Televīzija”

16.03.2017 14:10
Izdrukāt:

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 16. marta sēdē konkursā par sabiedriskā pasūtījuma daļas nodošanu 2017. gadā komerciālajām televīzijām raidījumu veidošanai un izplatīšanai ar mērķi nodrošināt nacionālā kultūras mantojuma saglabāšanu Latvijas simtgades kontekstā uzvarētājiem tiek atzīti SIA “Vidzemes televīzija” un AS “TV Latvija” piedāvājumi.

SIA “Vidzemes Televīzija” konkursa ietvaros piedāvā veidot četrus raidījumus par Latvijas reģionālo tematiku.  Raidījums “Vidzemnieki”, kas tiks pārraidīts sestdienās vienu līdz divas reizes mēnesī, tā mērķis ir veidot specifiskus portretstāstus par Vidzemes reģiona cilvēkiem. Raidījums “Aiz simtā kilometra” tiks pārraidīts vienu reizi mēnesī sestdienās, kas vēstīs par dzīvi ārpus galvaspilsētas, parādot Latvijas reģiona skaistumu, daudzveidību un unikalitāti. Raidījums “VTV. Ceturtdaļgadsimts” tiks veidots no Vidzemes TV arhīva materiāliem, kas aptvers 25 gadu amplitūdu un tiks pārraidīts katru otro sestdienu. Raidījums “Vilciens Rīga – Valka” būs ēterā katru svētdienu un stāstīs par mūziķiem un mūzikas apvienībām. Kā nosaka konkursa nolikums, SIA “Vidzemes Televīzija” konkursa īstenošanai tiek piešķirts finansējums EUR 100 000 apmērā.

AS “TV Latvija” konkursa ietvaros piedāvā veidot raidījumu “Rampas Ugunis” par Latvijai nozīmīgām personībām, kas ēterā tiks pārraidīts katru darbadienu. Raidījuma uzdevums ir iedvesmot Latvijas iedzīvotājus caur citu cilvēku veiksmes stāstiem un viņu darbu, veidot labāku Latviju un tās cilvēkus, ar kuriem var lepoties. Raidījums īpašu uzmanību veltīs latviešu kultūras attīstībai, cieņai pret latviešu valodu, Latvijas vēsturi un kultūras vērtībām nacionālās identitātes apstiprināšanai. Kā nosaka konkursa nolikums, AS “TV Latvija” konkursa īstenošanai tiek piešķirts finansējums EUR 100 000 apmērā.

Konkurss tika izsludināts NEPLP 23. februāra sēdē. Konkursa priekšmets ir Latvijas kultūras mantojuma saglabāšana, veidojot TV raidījumus par Latvijai nozīmīgām personībām un Latvijas reģionālo tematiku. Konkursa finansējums kopumā ir 200 tūkstoši eiro, tā ietvaros TV raidījumi tiks veidoti un izplatīti no šā gada 1. aprīļa līdz 31. decembrim.