Konkursā par TV raidījumu veidošanu Latgalē krievu valodā uzvar Dautkom TV

23.03.2016 15:27
Izdrukāt:

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 23. marta sēdē apstiprināja uzvarētāju konkursā par TV raidījumu veidošanu krievu valodā 2016. gadā Latgales reģionālajos un vietējos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos. Par konkursa uzvarētāju NEPLP atzina SIA “Dautkom TV” piedāvājumu.

“Dautkom TV” piedāvājums paredz veidot sabiedriski politisku raidījumu “Par un pret” (“Za i protiv”) krievu valodā. Raidījumi būs 40 minūšu gari raidījumi ar politiķu, politologu un dažādu jomu ekspertu dalību, un Latgales iedzīvotāju viedokļu atspoguļojumu par sabiedrībai aktuāliem jautājumiem. Iecerēts veidot vienu raidījumu divās nedēļās ar vismaz diviem atkārtojumiem. Raidījumi līdz šā gada beigām būs redzami “Dautkom TV” un arī “Re:TV” skatītājiem. Raidījuma mērķis ir radīt interesi krievvalodīgajā sabiedrības daļā par Latvijā aktuālajiem politiskajiem procesiem, Saeimas un citu institūciju pieņemtajiem lēmumiem. Tā mērķa auditorija ir Daugavpilī un Latgalē dzīvojošie krievvalodīgie iedzīvotāji. Raidījuma dalībniekiem būs iespēja izteikties latviešu valodā (tiks nodrošināts titrējums krievu valodā).

Uzņēmums “Dautkom TV” ir dibināts 1996. gadā un bez TV kanāla tā rīcībā ir arī laikraksts “Seičas”, kā arī divi interneta portāli. Uzņēmumā strādā 91 darbinieks, TV kanāla auditorija ir aptuveni 100 tūkstoši skatītāju.

Konkursa par TV programmu veidošanu mērķis ir sabiedriski politisku raidījumu veidošana elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kas raida TV programmas Latgalē. Konkursu finansējums ir 20 tūkstoši eiro.

Konkursā par TV raidījumu veidošanu Latgalē latviešu valodā NEPLP šā gada februārī atzina neatkarīgās producentu grupas SIA “Studija 3KM” piedāvājumu.

Izsludinot četrus konkursus par radio un TV programmu veidošanu Latgalē, NEPLP šā gada sākumā uzsāka ieviest “Latgales elektronisko mediju programmu,” kuras mērķis ir stiprināt Latgales informatīvo sasaisti ar pārējiem Latvijas apgabaliem un garantēt, ka pierobežā dzīvojošie Latvijas iedzīvotāji tiek informēti par valstī notiekošajiem procesiem un starptautisko notikumu attīstību.