LTV valdes locekli finanšu vadības jautājumos meklēs jaunā konkursā

31.03.2016 12:53
Izdrukāt:

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 31. marta sēdē uzklausīja VSIA „Latvijas Televīzija“ (LTV) valdes locekļu kandidātu nominācijas komisijas ziņojumu par LTV valdes locekļu kanditātu izvērtēšanas procesu. Saskaņā ar nominācijas komisijas ziņojumu, konkursam uz LTV valdes locekļa amatu finanšu vadības jautājumos bija pieteikušies divi pretendenti, bet uz LTV valdes locekļa amatu programmu attīstības jautājumos bija pieteikušies seši pretendenti. Pēc iepazīšanās ar iesniegtajiem dokumentiem un intervijām, nominācijas komisija nolēma uz LTV valdes locekļa amatu finanšu vadības jautājumos nevirzīt nevienu no pretendentiem un ieteica NEPLP rīkot atkārtotu konkursu. Savukārt uz LTV valdes locekļa amatu programmu attīstības jautājumos nominācijas komisija ieteica virzīt trīs kandidātus.

NEPLP pieņēma lēmumu rīkot jaunu konkursu uz LTV valdes locekļa amatu finanšu vadības jautājumos un šā gada 4. aprīlī lemt par tālāko konkursa norisi attiecībā uz LTV valdes locekļa amatu programmu attīstības jautājumos.

Kā jau ziņots, NEPLP 24. februārī izsludināja konkursu uz diviem LTV valdes locekļu amatiem: valdes loceklis finanšu vadības jautājumos un valdes loceklis programmu attīstības jautājumos. Ņemot vērā likuma par publisku kapitālsabiedrību pārvaldību nosacījumus, NEPLP pieņēma vienbalsīgu lēmumu nesludināt konkursu uz LTV valdes priekšsēdētāja amata vietu un pagarināt līgumu ar esošo LTV valdes priekšsēdētāju Ivaru Belti uz nākamajiem pieciem gadiem.

LTV valdes locekļu konkursa nominācijas komisijā strādāja NEPL padomes priekšsēdētāja vietniece Dace Ķezbere (komisijas vadītāja), NEPL padomes priekšsēdētāja Aija Dulevska, Sabiedriskās konsultatīvās padomes loceklis Arturs Vaiders, Sabiedriskās konsultatīvās padomes locekle Baiba Strautmane, LR MK Pārresorsu koordinācijas centra deleģētais pārstāvis Vladislavs Vesperis. Komisijā bija iekļauts arī neatkarīgais eksperts ar padomdevēja tiesībām – LTV arodbiedrību pārstāve Agita Cāne. Pēc konkursantu pieteikumu atvēršanas, atbilstoši MK noteikumos noteiktajam interešu konflikta ierobežojumam, LTV arodbiedrības pārstāve tālākajā komisijas darbā piedalīties nevarēja.

Esošās LTV valdes pilnvaru termiņš noslēdzas šā gada 2. aprīlī.