NEPLP iepazīstas ar sabiedriskā pasūtījuma izpildi trešajā ceturksnī

19.11.2015 13:30
Izdrukāt:

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 19. novembra sēdē iepazinās ar ekspertu vērtējumiem par elektronisko plašsaziņas līdzekļu Rīga TV24 un Re:TV sabiedriskā pasūtījuma izpildi 2015.gada trešajā ceturksnī.

Novērtējot Rīga TV24 paveikto, publicists un Sabiedriskās konsultatīvās padomes loceklis Artūrs Vaiders norāda, ka TV kanālam kopumā ir izdevies izpildīt sabiedriskā pasūtījuma izvirzīto uzdevumu – informēt sabiedrību par pasaules un vietējiem notikumiem. „Uzteicama ir kanāla vēlme būt operatīviem, būt klāt sabiedrībai nozīmīgos un interesantos notikumos,“ norāda A. Vaiders. Viņaprāt, būtu jāturpina stiprināt atsevišķu raidījumu vadītāju un žurnālistu profesionālās prasmes.

Novērtējot Re:TV paveikto sabiedriskā pasūtījuma ietvaros šā gada trešajā ceturksnī (raidījumu sērija „Latvijas stāsti“), TV producente un SIA „HansaMedia“ valdes locekle Gundega Tabaka norāda, ka sabiedriskā pasūtījuma mērķis kopumā ir izpildīts. G. Tabaka atzinīgi izsakās par raidījumu veidotāju rīcību, izvēloties sarunu biedrus, kuri ir mazāk redzami publiskajā telpā. „Tiek rādīti īstie darba darītāji, kuriem svarīgs ir pats darba process, nevis spozme,“ norāda G. Tabaka.

NEPLP 19. novembra sēdē apstiprināja TV programmuRīga TV24 un Re:TV sabiedriskā pasūtījuma daļas izpildi šā gada oktobrī. Saskaņā ar iesniegtajām tāmēm un darbu pieņemšanas – nodošanas aktiem realizētie darbi kompensēti 7926 eiro apmērā (papildu sabiedriskā pasūtījuma daļa Rīga TV24); 31 995 eiro (pamata sabiedriskā pasūtījuma daļa Re:TV) un 7341 eiro apmērā (papildu sabiedriskā pasūtījuma daļa Re:TV).

Komerctelevīziju realizēto sabiedriskā pasūtījuma daļuNEPLP vērtē katru mēnesi (finanšu dokumenti, katra medija veidoto raidījumu un sižetu atbilstība konkursa par sabiedriskā pasūtījuma daļas nodošanu komercmedijiem nolikumam, sižetu un raidījumu atbilstība sabiedriskā pasūtījuma gada plānam un raidījumu koncepcijām), bet reizi ceturksnī, piesaistot neatkarīgus ekspertus, tiek vērtēta TV programmu satura kvalitāte.