NEPLP izsludina konkursus par radio un TV raidījumu veidošanu Latgalē

14.01.2016 13:54
Izdrukāt:

Konkurss par TV raidījumu veidošanu Latgalē latviešu valodā

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 14. janvāra sēdē izsludināja konkursu par raidījumu veidošanu latviešu valodā 2016. gadā Latgales reģionālajos un vietējos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kas raida TV programmas. Konkursa priekšmets ir sabiedriski politisku televīzijas raidījumu (latviski/latgaliski) veidošana Latgales reģionā.

Konkursa finansējums ir 35 571 eiro. Sabiedriskais pasūtījums paredzēts reģionālajiem un vietējiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem un producentu grupām Latgales reģionā. Finansējums mērķis ir sabiedrības saliedēšanas, nacionālās identitātes un valsts valodas pozīcijas nostiprināšanas pasākumu īstenošana, lai panāktu Latvijas identitātes un piederības sajūtas stiprināšanu caur reģionālās un vietējās identitātes apzināšanos un veicināšanu, šajā procesā iesaistot Latgales reģiona pārstāvjus, kā mediju satura veidotājus un izplatītājus.

Konkursa nolikums paredz, ka raidījumi tiek veidoti izplatīšanai zemes apraides, satelīta, kabeļu, interneta un citos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos (televīzijās) laika posmā no 2016.gada februāra līdz 2016.gada 31.decembrim (10 mēnešu periods).

Saskaņā ar konkursa nolikumu, pretendentiem dokumenti jāiesniedz līdz 29.janvārim, pretendentu izvērtēšana un lēmuma pieņemšana notiks līdz 11.februārim.

Konkursā aicinātas piedalīties reģionālās un vietējās televīzijas, kas atrodas (juridiskā adrese) Latgales plānošanas reģionā, kā arī Latgales kultūrvēsturiskajā teritorijā un producenti vai producentu grupas, kas noslēgušas vienošanos par raidlaiku reģionālajos un vietējos radio, kas atrodas (juridiskā adrese) Latgales plānošanas reģionā, kā arī Latgales kultūrvēsturiskajā teritorijā.

Konkurss par radio un TV raidījumu veidošanu Latgalē krievu valodā

NEPLP 14. janvāra sēdē izsludināja konkursu par raidījumu veidošanu krievu valodā 2016.gadā Latgales reģionālajos un vietējos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kas raida radio programmas, kā arī konkursu par raidījumu veidošanu krievu valodā 2016.gadā Latgales reģionālajos un vietējos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kas raida TV programmas.

Konkursa par radio programmu veidošanu mērķis ir ziņu, diskusiju un analītisko raidījumu veidošana komerciālajos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kas raida Latgalē, krieviski runājošās auditorijas sasniegšanai. Konkursa par TV programmu veidošanu mērķis ir sabiedriski politisku raidījumu veidošana elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kas raida TV programmas Latgalē.

Konkursu finansējums ir 20 tūkstoši eiro (TV raidījumu veidošanai) un 51 tūkstotis eiro (radio raidījumu veidošanai).

Konkursā var piedalīties reģionālie un vietējie elektroniskie plašsaziņas līdzekļi, kas nodrošina audio un TV programmu veidošanu un raidīšanu krievu valodā Latgalē, kā arī producenti vai producentu grupas, kas noslēgušas vienošanos par raidlaiku reģionālajos un vietējos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos Latgalē.

Saskaņā ar konkursu nolikumu, pretendentiem dokumenti jāiesniedz līdz 29.janvārim, pretendentu izvērtēšana un lēmuma pieņemšana notiks līdz 11.februārim.