NEPLP Latgales programmas ietvaros attīstās sadarbība starp Latvijas Radio un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju

18.03.2016 09:58
Izdrukāt:

15. martā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju (RTA) apmeklēja Latvijas Radio valdes priekšsēdētājs Aldis Pauliņš, valdes loceklis tehniskā nodrošinājuma jautājumos Uldis Lavrinovičs un Latgales multimediju studijas izveides projekta vadītājs Dzintris Kolāts. Tikšanās laikā tika noslēgts sadarbības līgums par prakses vietu nodrošināšanu studiju programmā „Reģionālie mediji un komunikācija” studējošajiem.

RTA strādā pie jaunas akadēmiskā maģistra studiju programmas „Reģionālie mediji un komunikācija”, kuras īstenošanu plānots uzsākt septembrī, savukārt jau šovasar Rēzeknē uzsāks darbu Latvijas Radio multimediju studija. Šis ir viens no uzdevumiem, kas tiek ieviests Latgales elektronisko mediju programmas ietvaros, ko iedzīvinājusi Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) un kuras mērķis ir stiprināt Latgales informatīvo sasaisti ar pārējiem Latvijas apgabaliem un garantēt, ka pierobežā dzīvojošie Latvijas iedzīvotāji tiek informēti par valstī notiekošajiem procesiem un starptautisko notikumu attīstību.

RTA maģistra studiju programmas „Reģionālie mediji un komunikācija” mērķis ir sagatavot kvalificētus speciālistus darbam reģionālajos medijos, kas pārzina reģiona specifiku un problemātiku, prot kritiski un analītiski izvērtēt informāciju un pārvalda jaunākās informācijas un komunikācijas tehnoloģijas.

Šī būs pirmā programma Latvijā, kuras pamatmērķis ir reģiona masu mediju studijas, jo pašlaik informācijas un komunikācijas zinātnes virzienā masu komunikācijas problēmas reģionā netiek atsevišķi akcentētas, lai gan reģionos vietējie plašsaziņas līdzekļi joprojām ir nozīmīgi informācijas vides veidotāji.