NEPLP pārliecinās par kabeļoperatoru darbības likumību

27.04.2016 13:53
Izdrukāt:

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) šonedēļ izbraukuma reidā apmeklēja vairāku kabeļtelevīzijas operatoru galvasstacijas, lai pārliecinātos par skatītājiem pieejamo TV programmu atbilstību izsniegtajām retranslācijas atļaujām, kā arī NEPLP lēmuma par TV kanāla „Rossija RTR“ retranslācijas pārtraukšanas izpildi. Kopā ar NEPLP darbiniekiem kabeļoperatoru pārbaudēs piedalījās Latvijas Elektronisko komunikāciju asociācijas un biedrības “Nē, pirātismam Latvijā” pārstāvji.

Pārkāpumi, kas atklājās kabeļoperatoru pārbaudēs, lielākoties ir saistīti ar skatītājiem pieejamo TV programmu neatbilstību tam retranslējamo programmu sarakstam, ko ir apstiprinājusi NEPLP, pēc reida informēja NEPL padomes loceklis Ivars Zviedris. Visi reidā pārbaudītie kabeļoperatori ir izpildījuši NEPLP lēmumu par programmas „Rossija RTR“ retranslācijas pārtraukšanu. Vienā gadījumā kabeļoperators nebija identificējams nedz tā juridiskajā reģistrācijas adresē, nedz adresē, kas figurē retranslācijas atļaujā.

I. Zviedris uzsver, ka kabeļtelevīziju pārbaužu mērķis nav piemērot tām sodus, bet pārbaudīt darbības likumību un skaidrot uzņēmējiem pārkāpumus, lai tie tiktu novērsti. “Ja likums tiek pārkāpts atkārtoti un ir redzams, ka pārkāpumi ir apzināti, kā arī gadījumos, kad tie apdraud Latvijas informatīvo telpu, mēs NEPLP sēdē tos vērtējam un varam komersantus administratīvi sodīt,” saka I. Zviedris.

Kabeļoperatoru pārbaudes NEPLP veic regulāri, īpaša uzmanība reidos tiek pievērsta retranslācijas atļauju un NEPLP pieņemto lēmumu ievērošanai.

2015. gadā notika pieci NEPLP izbraukumi, apmeklējot 20 dažādas Latvijas pilsētas, un kopumā pārbaudes veiktas 26 dažādās kabeļtelevīzijas tīkla pieslēguma galvasstacijās 23 dažādiem kabeļtelevīzijas pakalpojumu sniedzējiem.