NEPLP rosina diskusiju par bezmaksas apraides finansēšanu

29.08.2016 15:27
Izdrukāt:

Pēc Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) rosinājuma, 29. augustā NEPLP notika diskusija ar Kultūras ministrijas un Satiksmes ministrijas pārstāvjiem, lai diskutētu par bezmaksas televīzijas apraides finansēšanu, kas veicinātu daudzveidīga mediju satura pieejamību un mazinātu apraides finansēšanas administratīvo slogu.

„Par to, ka TV skatītāji Latvijā bez maksas var skatīties LTV vai komerctelevīziju veidotus raidījumus, ir jāsamaksā par virszemes apraides pakalpojumu Latvijas Valsts radio un televīzijas centram (LVRTC). Neatkarīgi no TV kanālu skaita, LVRTC par apraidi ir jāsamaksā nemainīga naudas summa un šo mediju platformu, mūsuprāt, būtu loģiski finansēt tieši no valsts budžeta, nevis caur sabiedrisko pasūtījumu medijiem,” norāda NEPLP priekšsēdētāja Aija Dulevska.

NEPLP rosina pārskatīt esošo sistēmu, kurā elektroniskie plašsaziņas līdzekļi, pārvarot virkni birokrātisku šķēršļu, maksā par apraidi un veikt izmaiņas nepieciešamajos tiesību aktos, lai vienkāršotu apraides finansēšanas kārtību. Apraides finansēšanas apjomu jaunā kārtība nekādā veidā neietekmē un nemaina.

Šobrīd bez maksas Latvijā ir skatāmi divi sabiedriskā medija TV kanāli (LTV1 un LTV7), kā arī trīs komercmediji (Re:TV, Rīga TV24 un Sportacentrs.com). Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums nosaka, ka valsts akciju sabiedrība “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” nodrošina sabiedriskā elektroniskā plašsaziņas līdzekļa televīzijas programmu, komerciālo nacionālo un reģionālo plašsaziņas līdzekļu bezmaksas televīzijas programmu nepastarpinātu izplatīšanu visā valsts teritorijā ar zemes raidītājiem, slēdzot līgumus ar attiecīgajiem nacionālajiem un reģionālajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem.