NEPLP vēršas pie britu regulatora par NTV Mir raidījuma atbilstību likumam

05.05.2016 10:10
Izdrukāt:

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) informējusi Lielbritānijas televīzijas un radio regulatoru Ofcom (Office of Communications) par Latvijā retranslētā, Lielbritānijas jurisdikcijā esošā TV kanāla NTV Mir pārraidē konstatētajiem iespējamajiem likuma pārkāpumiem. NEPLP nosūtījusi informāciju par iespējamajiem pārkāpumiem un aicina britu regulatoru izvērtēt raidījuma atbilstību likumam.

NEPLP Monitoringa centrs konstatējis, ka šā gada 20. aprīlī pārraidītajā programmā “Mesto vstreči”, kas ir redzama Latvijas skatītājiem, notikusi diskusija par iespējamo nacisma atdzimšanu Eiropā. Diskusija papildina TV sižeti, vienā no tiem Latvijas Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece tiek nodēvēta par neonacisti, kura esot slavena ar saviem ultra labējiem uzskatiem un negatīvu attieksmi pret Krieviju. Sižetā tendenciozi apgalvots, ka Saeimas priekšsēdētāja esot piedalījusies nacistu leģionāru maršā šā gada 16. martā un nolikusi ziedus pie nacistu kapu vietā. Monitoringa centra ieskatā elektronisko plašsaziņas līdzekļu raidījumos nav pieļaujams faktu negodīgs atspoguļojums, nolūkā radīt tendenciozu priekšstatu par raidījumā apskatīto tematiku.

NEPLP Monitoringa centrs konstatē, ka minētais sižets ir neobjektīvs un tendenciozs, tajā demonstrētie video kadri ir apzināti samontēti un neatbilst aizkadrā teiktajam (piemēram, apgalvojums par I. Mūrnieces dalību šā gada 16. marta nacistu leģionāru maršā un ziedu nolikšanā tiek ilustrēts ar kadriem, kas patiesībā filmēti Kijevā, 2015. gada 13. februārī, kur Saeimas spīkere kopā ar citiem oficiālās delegācijas pārstāvjiem nolika ziedus Maidana laukumā).

Ņemot vērā minēto, NEPLP konstatē, ka minētajā NTV Mir sižetā ir pārkāpts Latvijas Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums, kā arī Lielbritānijas elektronisko plašsaziņas līdzekļu regulatora apstiprinātajā pārraidīšanas kodeksā noteiktais, ka “viedokļu un fakti nedrīkst būt sagrozīti jeb maldinoši (..)”.