Par NEPLP 7.decembra sēdē pieņemtajiem lēmumiem

07.12.2015 14:45
Izdrukāt:

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 7.decembra sēdē iepazinās ar revīzijas komisijas ziņojumiem par VSIA „Latvijas Televīzija“ un VSIA „Latvijas Radio“ saimniecisko darbību 2015.gada deviņos mēnešos.

Atļauj uzsākt nekomerciāla kristīgā radio darbību

NEPLP apstiprināja grozījumus elektronisko plašsaziņas līdzekļu SIA „Radio Augšdaugava“, SIA „QBS“ un SIA „RETRO FM Liepāja“ izsniegtajās apraides atļaujās. Visi trīs minētie grozījumi paredz radio programmas nosaukuma maiņu uz „Radio Marija Latvija“, kas ir nekomerciāla radiostacija. „Radio Marija“ misija pasaulē un Latvijā ir darīt klausītājiem pieejamu saturu, kas rodams baznīcas vidē. „Radio Marija“ programmā paredzētas regulāras dievkalpojumu translācijas, kā arī dažādi informatīvie un ziņu raidījumi. „Radio Marija Latvija“ īpašnieks ir biedrība „Radio Marija Latvija“, radiostacija tiks pilnībā finansēta no ziedojumiem. „Radio Marija“ ir kristīgā radio tīkls, kas raida visā pasaulē.

Pirms lēmuma pieņemšanas NEPLP konsultējās ar Latvijas Raidorganizāciju asociāciju un citām elektronisko plašsaziņas līdzekļu nozares organizācijām par izmaiņu izdarīšanu radiostacijas apraides atļaujā, kas paredz pāreju no komerciāla uz nekomerciālu darbības modeli.

Noslēdzas konkurss par novadu ziņu sižetu veidošanu

NEPLP 7.decembra sēdē apstiprināja konkursa „Par novadu televīzijas ziņu sižetu veidošanu 2016.gadā“ rezultātus. Iepazīstoties ar saņemtajiem pieteikumiem, NEPLP par konkursa uzvarētājiem atzina SIA “Skrundas TV” (Kurzemē), SIA “Valmieras TV” (Vidzemē), SIA “Latgales Reģionālā televīzija” (Latgalē) un SIA “Televīzijas studija “TV Spektrs”” (Zemgalē).

Komersantu pieteikumi tika vērtēti, ņemot vērā šādus kritērijus:

  • novadu TV ziņu saturiskais piedāvājums;
  • novadu TV ziņu vizuālais piedāvājums t.sk. iepriekšējā dienā veidots ziņu sižets, kas tiek prezentēts sēdes laikā;
  • finansiālā kapacitāte;
  • plānotais finansējuma izlietošanas plāns;
  • novadu TV ziņu tehnoloģiskais nodrošinājums.

Konkursa mērķis ir pasūtīt ziņu sižetus no Latvijas novadiem sabiedriskā pasūtījuma realizācijai valsts SIA „Latvijas Televīzija“. Konkursa finansējums ir 244 259 eiro (t.sk. PVN).

Novadu TV ziņu sižeti tiek veidoti par Kurzemi, Zemgali, Vidzemi un Latgali (nodrošinot latgaliešu valodas lietošanu). Konkursa finansējums ir paredzēts kopumā 301 sižeta izveidei vidēji 2 minūšu garumā.