Par NEPLP priekšsēdētāja vietnieci apstiprina Daci Ķezberi

07.01.2016 16:57
Izdrukāt:

Par NEPLP priekšsēdētāja vietnieci apstiprina Daci Ķezberi

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 7. janvāra sēdē Padomes priekšsēdētāja vietnieka amatā apstiprināja Daci Ķezberi, kura NEPL padomes locekles amatā nodrošina VSIA „Latvijas Televīzija” (LTV) pārraudzību.

Izsludina konkursu par radio raidījumu veidošanu Latgalē

NEPLP 7. janvāra sēdē izsludināja konkursu par raidījumu veidošanu latviešu valodā 2016.gadā Latgales reģionālajos un vietējos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kas raida radio programmas. Konkursa priekšmets ir kultūras un sabiedriski politisku radio raidījumu (latviski/latgaliski) veidošana Latgales reģionā.

Konkursa finansējums ir 35 571 eiro. Sabiedriskais pasūtījums paredzēts reģionālajiem un vietējiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem un producentu grupām Latgales reģionā.

“Minētais finansējums ir puse no 71 tūkstoša eiro, kas piešķirti sabiedrības saliedēšanas, nacionālās identitātes un valsts valodas pozīcijas nostiprināšanas pasākumu īstenošanai Latgalē. Otra finansējuma puse būs paredzēta televīzijas raidījumu veidošanai Latgalē, - par to NEPLP sludinās atsevišķu konkursu nākamajā sēdē,” norāda NEPL priekšsēdētāja Aija Dulevska.

Saskaņā ar konkursa nolikumu, pretendentiem dokumenti jāiesniedz līdz 20.janvārim, pretendentu izvērtēšana un lēmuma pieņemšana notiks līdz 4.februārim.

Konkursā aicināti piedalīties reģionālie un vietējie radio, kas atrodas (juridiskā adrese) Latgales plānošanas reģionā, kā arī Latgales kultūrvēsturiskajā teritorijā un producenti vai producentu grupas, kas noslēgušas vienošanos par raidlaiku reģionālajos un vietējos radio, kas atrodas (juridiskā adrese) Latgales plānošanas reģionā, kā arī Latgales kultūrvēsturiskajā teritorijā.

“Dautkom TV” rīcībā nodod LTV7 raidījumus

NEPLP atbalstīja LTV priekšlikumu 2016.gadā nodot SIA „Dautkom TV“ bezatlīdzības lietošanā LTV7 raidījumus krievu valodā „Šovakar“. Nodevuma mērķis ir stiprināt Latvijas informatīvo telpu krievvalodīgo auditorijā un nodrošināt objektīvu un vispusīgu informāciju par notikumiem Latvijā un pasaulē. Nododamo ziņu krievu valodā skaits ir 255 ziņu raidījumi. „Dautkom TV“ ir vienīgais vietējais televīzijas kanāls Daugavpilī.