Pieredzes apmaiņas seminārā tiksies reģionālo un vietējo televīziju darbinieki

29.11.2016 10:51
Izdrukāt:

 

Foto: Ieva Benefelde

Jau ceturto gadu pēc kārtas Latvijas reģionālo un vietējo televīziju darbinieki tiksies īpašā pieredzes apmaiņas seminārā, kura mērķis ir uzlabot televīziju veidoto sižetu kvalitāti. Semināru jau tradicionāli organizē Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), tas notiks 9. un 10. decembrī Kuldīgā.

Semināra idejas autors, NEPL padomes loceklis Ivars Zviedris: “Esmu gandarīts, ka reģionālo televīziju seminārs ir kļuvis par ikgadēju tradīciju. Reģionālo televīziju spēks ir vietējo aktualitāšu atspoguļošana, tas ir pieprasīts un unikāls saturs, un kopējā informācijas patēriņa tendenču kontekstā tieši šāds – ar konkrēto pilsētu un novadu saistīts – saturs kļūst aizvien būtiskāks. Taču reģionālo televīziju darbībā ir vērojamas nozīmīgas atšķirības izpratnē par sižetu veidošanu, par kvalitāti, kas bieži kļūst par šķērsli aktuāla satura nonākšanai pie plašāka skatītāju loka. Tāpēc šajā seminārā ik gadu runājam par operatora darbu, par sižetu montāžu, par intervijas tapšanu un citiem televīzijas darbā svarīgiem jautājumiem.”

Papildus semināram par televīziju profesionālo darbību, šogad iecerēta arī tikšanās ar Kultūras ministrijas mediju politikas nodaļas vadītāju Robertu Putni, Latvijas simtgades biroja vadītāju Lindu Pavļutu, bet NEPLP juristi semināra dalībniekus informēs par komerciālu paziņojumu izvietošanas tiesisko regulējumu. Kā praktiskais darbs televīzijām šogad iecerēta “Re:TV” Vecgada programmas ieraksta filmēšana.

Pagājušā gada novembrī Reģionālo un vietējo televīziju seminārā piedalījās 50 cilvēki no deviņām reģionālajām televīzijām, divām studentu televīzijām un producentu grupām. Latgales, Zemgales, Vidusdaugavas, Vidzemes un Kurzemes reģionālo televīziju sagatavotos sižetus vērtēja mediju jomas profesionāļi. Semināra dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar TV skaņas un montāžas programmām.