Reģionālās televīzijas apspriež satura kvalitātes uzlabošanas iespējas

23.11.2015 14:13
Izdrukāt:

Pagājušās nedēļas nogalē, 21. un 22. novembrī, norisinājās Reģionālo un vietējo televīziju seminārs, kurā piedalījās 50 televīziju pārstāvji no deviņām reģionālām televīzijām, divām studentu televīzijām un producentu grupām. Semināru organizēja Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) sadarbībā ar Reģionālo televīziju asociāciju un Re:TV. Semināra mērķis – apspriest reģionālo un vietējo televīziju veidoto sižetu kvalitāti un kopīgi nonākt pie konkrētiem risinājumiem satura uzlabošanai.

Semināra pirmā diena sākās ar Latgales, Zemgales, Vidusdaugavas, Vidzemes un Kurzemes reģionālo televīziju sagatavoto analītisko sižetu analīzi. Darbus vērtēja mediju jomas profesionāļi – Komunikoloģisko pētījumu centra pārstāvis Aleksandrs Mirlins, televīzijas režisore Dita Torstere, LTV Ziņu dienesta raidījumu vadītāja un ziņu producente Sandra Zviedre un filmu producents Bruno Aščuks.

Pirmās dienas noslēgumā TV operatoriem bija iespēja izmēģināt savas prasmes strādājot daudzkameru filmēšanas režīmā. Semināra otrajā dienā, tā dalībnieki apmeklēja Re:TV studiju, kur notika montāžas režisora Pētera Sudakova lekcija par skaņas un montāžas programmām.

Reģionālo televīziju asociācijas valdes priekšsēdētājs Jānis Galviņš pēc pasākuma uzsvēra, ka semināra dalībnieku veikums šoreiz saņēma īpaši profesionālu un dziļu vērtējumu no piesaistītajiem ekspertiem.

NEPL padomes loceklis I.Zviedris: “Vietējo un reģionālo televīziju piedāvātā satura reitingi LTV un RE:TV kanālos, liecina par to, ka šāds saturs Latvijas iedzīvotājiem ir vajadzīgs. Taču, strādājot ar mazajām televīzijām, esmu sapratis, ka ir iespēja ar esošo spēles noteikumu ietvaros darbu uzlabot. Tas arī bija semināra galvenais mērķis, kurš pateicoties pašu televīziju atsaucībai un sadarbībai ar ekspertiem tika realizēts sekmīgi.”

Šādu semināru NEPLP organizē jau trešo gadu pēc kārtas.