Rīgā notiek ikgadējā Baltijas valstu elektronisko plašsaziņas līdzekļu regulatoru sanāksme

23.09.2016 15:00
Izdrukāt:

Latvijas, Lietuvas un Igaunijas elektronisko plašsaziņas līdzekļu regulatoru vadītāji un pārstāvji šodien tikās Rīgā un pārrunāja virkni aktualitāšu, kas skar elektronisko mediju tirgu attīstību Baltijas valstīs. Diskusijas laikā regulatoru pārstāvji apsprieda nepieciešamās izmaiņas Audiovizuālo mediju pakalpojumu direktīvā, kas ļautu ES dalībvalstīm adekvāti un savlaicīgi reaģēt uz gadījumos, kad ir apdraudēta valstu drošība un suverenitāte.

Mediju regulatoru pārstāvji dalījās ar Baltijas valstu pieredzi attiecībā uz tāda mediju satura ierobežošanu, kas pārkāpj katras valsts medijus regulējošo likumdošanu, kā arī Audiovizuālo mediju pakalpojumu direktīvu. Kā norādīja Lietuvas elektronisko mediju regulatora padomes loceklis Ķēstutis Petrauskis (Kestutis Petrauskis), Lietuvā kopš 2013. gada ir samazinājusies t.s. Krievijas TV kanālu auditorija un skatīšanās laiks, tostarp, arī dēļ Lietuvas regulatora pieņemtajiem lēmumiem par Krievijas TV kanālu darbības ierobežošanu. Diskusijas laikā Latvijas, Lietuvas un Igaunijas mediju regulatoru pārstāvji apsprieda TV satura ierobežošanas efektivitāti ilgtermiņā, šādu lēmumu ietekmi uz TV auditoriju un to tiesiskos aspektus.

Tikšanās dalībnieki uzklausīja nozares ekspertu viedokļus par audiovizuālo mediju satura un platformu attīstību, aktuālās mediju situācijas atspoguļojumu elektronisko mediju likumdošanā, informāciju par elektronisko mediju monitoringu Baltijas valstīs un priekšlikumus izmaiņām Audiovizuālo mediju pakalpojumu direktīvā, kas skar reklāmas izvietošanu.